Музичний політ імпровізації

Проект «Мистецькі зустрічі» Факультету музичного мистецтва КНУКіМ триває. Нещодавно в рамках проекту відбувся майстер-клас відомого українського композитора і піаніста Родіона Іванова. Майбутні інструменталісти – студенти музичного факультету, із захопленням і глибинним натхненням змогли поринути у світ майстерного музикування.

«Джазова і блюзова імпровізація» – саме такій тематиці був присвячений майстер-клас, на який, до речі, завітали не лише студенти та викладачі університету, але й абітурієнти, студенти мистецьких вишів міста, учасники рок і джаз-гуртів та навіть музичні критики.

Перші впевнені кроки у творчо-концертній діяльності Родіон Іванов здійснив ще в 1999-му році, коли переїхав до Києва. Тоді він виступав у складі гурту Unity та працював з іншими колективами й артистами. Цікавим є те, що за кілька років музикант зміг проявити себе у співпраці з такими знаменитостями як: Гайтана, Асія Ахат, «Грін Грей», Марія Бурмака, «Віа Гра», Джей Ді Уолтер, Френк Лейсі та ін. У свій час його пісні виконували Ані Лорак, Віктор Павлік, Настя Макарова. Також Родіон записав альбом свого фортепіанного тріо More than words, що став відомим і в Україні, і поза її межами. Адже тріо презентувало свою творчість не тільки під час всеукраїнських концертних програм і фестивалів, а ще й – музичних заходів у Франції та Литві. Справжню популярність виконавцю приніс сольний альбом Electric Variete, в якому Родіон поєднав різні музичні стилі і жанри (від фанку до лаунж-музики та нью-джазу).

Майстер-клас Родіон розпочав характеристикою мотивації і психологічної свободи в контексті музичної імпровізації. Він зазначив, що: «Імпровізація – це і є свобода, це настрій, це політ музичної уяви». Піаніст приділив особливу увагу питанню взаємовпливу та взаємозв’язків академічної і джазової музики, а також провів невелику дискусію з аудиторією про спільне й відмінне в теоретичному пізнанні й практичному втіленні музичної імпровізації та музичної інтерпретації.

До майстер-класу долучилися і колеги Родіона Іванова: відомі українські музиканти – звукорежисер і аранжувальник Максим Гладецький (контрабас) і Валерій Волков (ударні). Неабияку зацікавленість у гостей викликало інформування про те, що Максим брав участь у записах саундтреків до відомого фільму В. Тодоровського «Стиляги», а Валерій – є випускником Миколаївської філії КНУКіМ. Сьогодні вони відомі джазові музиканти, з якими залюбки співпрацюють європейські й американські інструменталісти.

Всі присутні були приємно захоплені високопрофесійною імпровізацією Родіона та його колег. Особливо приголомшила і полонила – джазова – на тему Bach, від майстерного втілення якої всі присутні отримали величезне задоволення.

Майстер-клас Родіона Іванова дуже вразив усіх своїм професійним і змістовним ставленням до музики. Тому присутні викладачі висловили бажання та змогу запропонувати і власні теми для наступних творчих зустрічей. А вони, за словами організатора й координатора цього проекту, заступника декана Факультету музичного мистецтва КНУКіМ Тетяни Пістунової, будуть мати своє продовження. Вже у другій половині березня відбудуться майстер-класи із джазового вокалу і джазового саксофону від зіркових викладачів КНУКіМ: заслуженої артистки України Ольги Войченко та найкращого саксофоніста країн СНД, якому належить виконання всіх саундтреків до фільму В. Тодоровського «Стиляги», Ігоря Чернова.