Факультет музичного мистецтва

      ​​

Вищий пілотаж

У рамках проекту Факультету музичного мистецтва КНУКіМ «Мистецькі зустрічі» відбувся майстер-клас відомого українського музиканта – саксофоніста Ігоря Чернова. Темою творчої зустрічі майстер обрав «Особливості виконання джазової музики на дерев’яних духових інструментах».

Ігор Борисович – випускник Ленінградської консерваторії, лауреат міжнародних джазових фестивалів, соліст симфонічного оркестру Національної філармонії. У репертуарі І. Чернова класична, популярна і джазова музика. Володіє багатьма інструментами: кларнет, бас-кларнет, саксофони (сопрано, тенор). Творче життя артиста є плідним і насиченим: І. Чернов співпрацює з відомими виконавцями естрадно-джазової музики (Мірей Матьє, Деміс Руссос, Річчі & Повері та ін.), оркестром О. Лундстрема, з диксилендом «Dixi joker» та ін. Випустив понад 20 дисків, записаних на різних студіях із провідними українськими та зарубіжними виконавцями. Брав участь у світовій прем’єрі опери «Турандот» у Південній Кореї, а також у запису саундтреків до чудового кінофільму В. Тодоровьского «Стиляги».

До майстер-класу долучилися і провідні українські джазові музиканти: Сергій Супрун (бас-гітара, контрабас), Анатолій Вакулюк (ударні), Сергій Золкін (клавіші), а також студенти-інструменталісти Кафедри джазу та естрадного співу КНУКіМ.

Вражаюче та енергійно лунало виконання класичного, традиційного джазу у новому авторському прочитанні Майстра. Різноманітний джаз у різних стилях і жанрах із бездоганною технікою виконання, незвичне свіже відкрите звучання традиційного джазу, як сучасної музики, переконували молодь, що у традиційному джазі можна вільно існувати, користуватися звуком, тембром, фарбами!

Ігор Борисович, окрім демонстрування різноманітних духових джазових інструментів і їх можливостей (кларнет, саксофон-сопрано, саксофон-альт, саксофон-тенор), продемонстрував ще надзвичайно цікаві нові техніки звуковидобування: наприклад, популярну зараз техніку подавання повітря в духовий інструмент, співаючи в нього.

Надзвичайна атмосфера майстер-класу, відкрите спілкування, висока майстерність – ось характеристика мистецької зустрічі з видатним музикантом, яка надихнула усіх присутніх на свободу творчості, політ фантазії і постійну наполегливу працю над удосконаленням своєї музичної техніки.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​