Майстер-клас диригентської майстерності

У рамках науково-практичної конференції Факультету музичного мистецтва КНУКіМ «Музика в діалозі з сучасністю – 2014» відбувся майстер-клас «Формування мануальної техніки оркестрового диригента». Провела майстер-клас заслужена артистка України, професор, лауреат Міжнародних конкурсів диригент Вікторія Жадько.

Зустріч відбулася з ініціативи студентів і викладачів інструментально-оркестрової секції Кафедри джазу та естрадного співу КНУКіМ.

Вікторія Жадько – українська гітаристка, диригент і музичний педагог, єдина в Європі жінка-диригент, що стала дипломантом і лауреатом аж семи міжнародних конкурсів (Україна, Росія, Польща, Данія, Італія, Голландія, Фінляндія). Пані Вікторія диригувала кількома провідними закордонними оркестрами (філармонічні колективи Роттердаму, Хельсінкі, Копенгагену, Вроцлава, Варшави, оркестром радіо Нідерландів). Із 1997 по 2000 рік була головним диригентом Харківської державної філармонії, а на початку 2000-х років – диригентом симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України. Вікторія Жадько – талановитий музикант-педагог, яка виховала кілька дипломантів і лауреатів національних і міжнародних диригентських конкурсів.

Можливістю поспілкуватися з відомим диригентом скористалися не лише студенти-інструменталісти, але й студенти Кафедри академічного хорового мистецтва КНУКіМ. Пані Вікторія провела порівняльний аналіз різних диригентських шкіл Європи, України, Росії. Продемонструвала свою власну методику навчання диригуванню, залучивши до експерименту з диригентської майстерності на прикладі музичних творів європейських композиторів-класиків студентів свого класу. А також поділилася цікавими історіями з життя відомих диригентів. Професійним доповненням до майстер-класу стала гра на фортепіано провідних концертмейстерів Кафедри джазу та естрадного співу і Кафедри академічного хорового мистецтва Елли Афанасьєвої і Андрія Бондаренка.

Надзвичайно емоційна творча зустріч із відомим диригентом сподобалася як організаторам заходу, так і його учасникам.