Факультет музичного мистецтва

      ​​

«Землякам моїм в Україні і не в Україні…»

Унікальний проект був реалізований днями на Факультеті музичного мистецтва КНУКіМ – 8 квітня 2014 року відбулася скайп-конференція «Землякам моїм в Україні і не в Україні…» до 200-річчя Великого Кобзаря, в якій взяли участь митці і науковці України, Канади, Литви, Італії, Республіки Башкортостан (РФ).

Організатори заходу – Факультет музичного мистецтва КНУКіМ і Печерська районна в м. Києві адміністрація. Основна мета – вшанування пам’яті Великого Кобзаря, як постаті світового значення, а також поєднання українців материнської території з закордонними українцями засобами поезії Т. Шевченка і пісень на вірші Великого Кобзаря.

Учасниками мистецького заходу від КНУКіМ стали фольклорний ансамбль «Кралиця» (керівник – заслужений працівник культури України, проф. Іван Сінельніков), академічний хор «ANIMA» (художній керівник і головний диригент – заслужена артистка України, проф. Наталія Кречко) і український народний хор імені Станіслава Павлюченка (художній керівник і головний диригент – кандидат мистецтвознавства, проф. Олена Скопцова).

Скайп-партнерами конференції від світової української діаспори були:

  • Віктор Мішалов, український бандурист австралійського походження, викладач, кандидат мистецтвознавства, докторант ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України (м. Торонто, Канада);
  • Василь Бабенко, кандидат історичних наук, доцент, заслужений працівник освіти Республіки Башкортостан, директор Уфімської філії МДГУ ім. М. Шолохова, керівник наукового центру україністики, професор кафедри історії та теорії держави і права, співголова об’єднання українців Росії, Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, дослідник історії українців Башкортостану (м. Уфа, Республіка Башкортостан, РФ);
  • Денис Чернієнко, кандидат історичних наук, етнолог, завідувач кафедри держави і права, керівник Науково-методичного центру з дослідження слов’янських культур і мов Уфімської філії МДГУ ім. М. Шолохова, дослідник історії українців Урало-Поволжя, співробітник Наукового центру україністики (м. Уфа, Республіка Башкортостан, РФ);
  • Юлія Сіренко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психолого-педагогічної й гуманітарної освіти, завідувач кафедри, україніст; співробітник Наукового центру україністики (м. Уфа, Республіка Башкортостан, РФ);
  • Володимир Дорошенко, голова громадської організації українців Башкирії (м. Уфа, Республіка Башкортостан, РФ);
  • Ірена Пятрульóнієнє, голова ради клубу української традиційної культури та фольклору «ПРÓСВІТ», художній керівник ансамблю пісні і танцю «ВÍТІНЄ» Клайпедського університету (м. Клайпеда, Литва);
  • Олег Румянцев, доктор наук, професор Академії мистецтв м. Мачерата (Італія).

Надзвичайна можливість спілкування із представниками української діаспори, які не лише по одному виходили на зв’язок з аудиторією, а й мали можливість одночасно комунікувати з усіма співбесідниками скайп-заходу, вразила учасників Інтернет-спілкування!

Координатор і ведуча конференції – кандидат історичних наук Валентина Сінельнікова вела безпосередній діалог з іноземними колегами, презентуючи діаспорі творчі колективи Факультету музичного мистецтва КНУКіМ, які демонстрували неосяжність генія Великого Кобзаря у мистецькому втіленні народнопісенної традиції України і сучасних композиторських пошуків.

Академічний хор «ANIMA» заспівав новий твір відомої української композиторки Лесі Дичко на вірші Т. Шевченка «Утоптала стежечку через яр» (солісти Тимофій Музичук (сопілка) і Яна Прохоренко (вокал)). Фольклорний ансамбль «Кралиця» подарував усім унікальне виконання народної пісні з Чернігівщини на вірші Кобзаря «Защебетав соловейко».

Звучали українські пісні на поезію Т. Шевченка і з інших країн: литовське жіноче тріо з Клайпеди привітало всіх куплетом пісні «Зоре моя вечірняя», а уфимські співачки-українки завзято й емоційно проспівали «Якби мені черевики» і «У перетику ходила». Виконання кожного твору супроводжувалося справжніми оваціями й неповторними емоціями. «Спасибі за теплі слова! З нашого боку прийміть також щиру подяку за запрошення на чудовий захід!» – наголосив у вітальному листі по закінченні заходу один з учасників конференції Денис Чернієнко з Уфи. – «Мої колеги задоволені, дуже перехвилювались і навіть пустили сльозу. Такого прямого спілкування дуже не вистачає нам в діаспорі. Треба якось подумати, щоб частіше робити подібні зустрічі».

Дослідник бандурного мистецтва з Канади Віктор Мішалов розповів усім про свої органологічні (інструментознавчі) дослідження картин Т. Шевченка. Литовські учасники скайп-спілкування повідомили про заходи в їх країні, що відбувалися до 200-річного ювілею Великого Кобзаря, і повідомили, що наша відеоконференція йшла у прямому ефірі по Першому національному каналі Литви і транслювалася ще на кілька прибалтійських держав. А Василь Бабенко – співголова Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, розповівши про «Шевченківські читання» на Південному Уралі, наголосив у фіналі зустрічі: «Просимо вас, збережіть Україну, ми всі – українці, ми – єдине ціле і маємо докласти усіх зусиль для збереження миру і процвітання нашої держави!». Після цих слів усі українці діаспори разом з українським народним хором імені С. Павлюченка, стоячи співали «Реве та стогне Дніпр широкий» і молитву за Україну «Боже великий, єдиний». І це було неперевершене видовище і незабутні враження!

Емоції після скайп-конференції вирують факультетом ще й досі: студенти та викладачі обмінюються враженнями і думками. Всі наголошують, що такі заходи є унікальною можливістю живого спілкування та об’єднання українців різних держав, а також неоціненним досвідом спільного музикування в Інтернет-мережі.

Наголосимо, що до креативно-організаційної групи конференції входили заступники декана Факультету музичного мистецтва КНУКіМ, доценти Тетяна Пістунова (автор ідеї) і Вероніка Дорофєєва (технічний директор), а також доцент Валентина Сінельнікова (скайп-координатор і ведуча), професори Петро Андрійчук і Володимир Єсипок (організація Інтернет-спілкування).

Оргкомітет заходу щиро дякує керівникам та учасникам творчих колективів ФММ КНУКіМ, що презентували своє мистецтво за допомогою скайпу під час роботи конференції на п’ять країн світу; і особливо – технічному скайп-менеджеру, асистенту Кафедри джазу та естрадного співу Володимиру Касяну – за безперебійне і якісне забезпечення Інтернет-зв’язку!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​