Факультет музичного мистецтва

      ​​   

П’ЯТДЕСЯТ РОКІВ «ЧЕРВОНІЙ РУТІ»!

50 років тому, в сонячну неділю 13 вересня 1970-го року, передача "Камертон доброго настрою" стала майданчиком для першого ефірного виконання пісень чернівецької музичної зірки – композитора Володимира Івасюка. Прем'єри мали дві свіженаписані пісні - "Червона рута" та "Водограй". Величезна камера, схожа на коробку фокусника, і двоє перед нею - Івасюк та юна співачка Олена Кузнєцова, яка увійде в історію і десятки телевізійних сюжетів як перша виконавиця "Червоної рути".

Успіх був приголомшливий! За рік той самий ефект буде справлено на весь СРСР. Українською заспівали узбеки, литовці, казахи, грузини й росіяни. Мелодика пісень юного Івасюка, який і композитором не мав права називатись, тому що не мав такого диплому, була настільки вибухово сучасною, що її було вирішено видавати порційно. На всесоюзний конкурс "Пісня року" в 1971 році поїде "Червона рута", а "Водограй" залишать на 1972-й. Згодом музика Івасюка розлилась і за межі Союзу. Софія Ротару з "Водограєм" їде в Сопот.

За сучасними критеріями Івасюк перетворився на суперзірку. Більше ста пісень. Десятки не записаних на плівки творів. Музичні фільми, серед яких і однойменна "Червона рута" з Василем Зінкевичем та Софією Ротару в головних ролях. Діаспора співає Івасюка. В Америці видають платівку його пісень. Інсценоване самогубство Володимира Івасюка в 1979 році красномовно говорило про масштаб його особистості, зокрема про його вплив. Лагідна пропаганда всього українського в нього виходила сама собою. Він просто писав суперсучасні хіти. І виключно українською.

"Червоній руті" – 50! У неї є з десяток варіантів тексту, тому що Івасюк писав його і вдосконалював декілька років. Його однокурсниця з медичного й досі зберігає перший варіант, написаний його рукою. Сьогодні "Червона рута" - десь майже офіційно, десь ні - є гімном української ідентичності.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
096-391-28-91 - Пістунова Тетяна Василівна (освітній ступінь "Магістр")​