«ANIMA»: ДО 95-ти РІЧЧЯ МИХАЙЛА КРЕЧКА

2020 рік є ювілейним для багатьох музичних постатей у світі: А. Скарлатті, Г. Генделя, Л. ван Бетховена, Ф. Шопена, П. Чайковського та ін., а ми відзначаємо 95-ти річчя від дня народження відомого хорового диригента, композитора, викладача, журналіста, громадського діяча, народного артиста України Михайла Кречка.

Михайло Михайлович залишив у своєму творчому доробку чудові обробки народних пісень, авторські твори, котрі широко входять в репертуар українських хорових колективів, Літургію Іоанна Златоустого, науково-популярні статті музичного спрямування, які своєю актуальністю не поступаються і до сьогодні.  Його справу в розвитку та модернізації хорового мистецтва яскраво продовжують його учні: О. Тарасенко, Е. Сокач, М. Борщ, А. Масленікова, та інші, зокрема і донька – заслужена артистка України, співачка, хоровий диригент, завідувачка спеціалізації академічного хорового мистецтва КНУКіМ, Наталія Кречко.

Плідна та невтомна праця маестро залишила вагомий слід в історії українського хорового мистецтва ХХ століття, що спонукало відродженню та становленню українського національного мистецтва та вихованню нової мистецької еліти України. Ми раді представити вашій увазі твір М. Кречка у виконанні студентського академічного хору "ANIMA"КНУКіМ "Нехай буде ім'я Господнє" з Літургії Іоанна Златоустого, виконання та запис відео приурочено до річниці з дня народження. Головний диригент та художній керівник - заслужена артистка України, доцент, Наталія Кречко. Хормейстери: Назар Якобенчук та Владислав Лисенко. Відео та монтаж - Назар Якобенчук.

Текст Олександра Кравчука,

магістра 2-го курсу ФММ