Слов'янська мелогеографія

Нещодавно студенти і викладачі – фольклористи кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва ФММ КНУКіМ взяли участь у науковій конференції Проблемної науково-дослідної лабораторії по вивченню і пропаганді народної музичної творчості Національної музичної академії України.

Конференція проводиться щороку, приємно, що цього року до участі у поважному науковому форумі були запрошеними знані фахівці – фольклористи, що працюють у КНУКіМ – кандидат мистецтвознавства, доцент Маргарита Скаженик, заслужена артистка України, професор Раїса Гусак, керівник фольклорного ансамблю «Многая лєта», доцент Ганна Коропніченко. А у секцію «Молода етномузикологія України – 5» - студенти – фольклористи ІІ і ІУ курсу ФММ КНУКіМ Марія Ковалик, Ольга Вакулич, Йосип Чава і Олег Коробов.

Приємно відзначити, що доповіді кнукімівців на надзвичайно поважному науковому заході, де брали участь науковці з Білорусі, Росії, Литви, різних міст України (Київ, Харків, Чернігів, Луцьк, Львів), були схвально сприйняті.

Марія Ковалик, студентка ІІ курсу ФММ КНУКіМ спеціалізації «музичний фольклор» виступила з доповіддю на тему: «Ткацькі традиції на фестивалі «Волинське віче»: про один рідкісний пісенний жанр» (науковий керівник: канд. мистецтвознавства М.В. Скаженик). М. В. Скаженик підготувала ще й одного доповідача – Ольга Вакулич, студентка-фольклористка ІІ курсу КНУКіМ доповідала на тему: «Традиційне святкування Купала в селах Новоселівка і Косарево Млинівського району Рівненської області: обрядодії, пісні, термінологія». Вразив усіх присутніх науковців Йосип Чава – студент-фольклорист ІІ курсу КНУКіМ з доповіддю «Ознайомчі експедиції у села Іршавського району Закарпаття» (науковий керівник - заслужена артистка України, доц. Гусак Р.Д.). Усі ці доповіді були на секції «Молода етномузикологія України-5». Олег Коробов був надзвичайно переконливим у доповіді на секції «Архівистика» на напрочуд цікаву тему: «Проблеми перетворення етномузикологічних колекцій на електронні архіви: рекомендації державного стандарту, структура та ім’я» (науковий керівник – канд. мистецтвознавства М.В. Скаженик).

Викладачі – фольклористи КНУКіМ взяли участь у двох секціях: «Структура, мелотипологія і мелогеографія» і «Українська північ і Лівобережжя». Канд. мистецтвознавства Маргарита Скаженик доповідала на тему: «Звуковисотні різновиди трирядкових шестидольних весільних наспівів на північній та центральній Житомирщини». А старший викладач Ганна Коропніченко - із доповіддю «Структурно-стилістичні особливості пісенної лірики Київщини».

У вітальному листі до керівництва КНУКіМ завідувач лабораторії етномузикології при НМАУ, канд.. мистецтвознавства І. Клименко зауважила: доповіді кнукімівців були ґрунтовними, змістовними й виконані на високому професійному рівні.

Вітаємо студентів і викладачів – фольклористів КНУКіМ з науковими досягненнями!!! Бажаємо нових досягнень і визнання у науковому світі України й світової наукової спільноти !!!