Конкурс читців імені Тараса Шевченка

12 - 16 травня в Національній історичній бібліотеці України відбувся заключний етап ХХІІІ-ого Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Тараса Шевченка. Мистецький захід проходив під егідою Міністерства культури України, а його засновником є Український центр культурних досліджень (УЦКД). Цьогорічний конкурс проводився в рамках Року Т. Шевченка і був присвячений 200-й річниці з дня народження Кобзаря.

Відбіркові тури до конкурсу проходили в усіх регіонах та за межами нашої країни, а участь у ньому приймали аматори, учнівська молодь, студенти вищих і середніх навчальних закладів, а також професійні виконавці і навіть творчі театральні колективи. Метою конкурсу була підтримка та професійне удосконалення талановитої молоді в жанрі художнього читання шляхом її залучення до творчості Кобзаря, а також класичної та сучасної української поезії.

На запрошення керівників конкурсу від УЦКД на урочистому закритті цього мистецького змагання пісні на вірші Великого Кобзаря виконав лауреат міжнародних і Всеукраїнських конкурсів фольклорний ансамбль «Кралиця» кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва КНУКіМ.

Художній керівник ансамблю – заслужений працівник культури України професор Іван Сінельніков розповів нам, що «Кралиця» давно співпрацює з співробітниками УЦКД, бере участь у різноманітних заходах цієї наукової установи. На закритті конкурсу читців поезії Т. Шевченка – такої важливої події у мистецькому житті країни – в актовій залі Національної історичної бібліотеки краличани заспівали кілька пісень на вірші Великого Тараса: українські народні «Защебетав соловейко» і «Орися ти, моя ниво!»; і українську народну пісню з Кубані на смерть Т. Шевченка «Спи, Тарасе, батько рідний!»

По закінченню заходу «Кралиця» і проф. Іван Сінельніков ще довго фотографувалися й спілкувалися з керівниками конкурсу – канд. пед. наук Світланою Садовенко, канд. мистецтвознавства Василем Неволовим, і з членами журі – відомим українським поетом Борисом Олійником і заступником міністра культури України Олесем Журавчаком. «Слово пророка пробуджує патріотизм та відкриває плідний шлях до мистецтва», – ці слова стали лейтмотивом спілкування.