Барон Баритон

На Кафедрі бандури і кобзарського мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв відбувся майстер-клас заслуженого артиста України Михайла Васильовича Нагорного.

Сьогодні відомий український співак є солістом Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва та популярного українського естрадного гурту «Козацькі забави». Окрім цього, він є доцентом нашого університету – викладає для майбутніх бандуристів сольний спів.

Михайло Васильович володіє прекрасним чоловічим, звучним голосом – драматичним баритоном, тож темою для викладацько-студентської розмови стали особливості баритонового тембру. Велася мова про співаків, які мають такий голос і виконують класичні музичні твори, а також про перспективних молодих виконавців.

У такій цікавій доброзичливій атмосфері відомий баритон, студенти та його колеги-викладачі спільно виконали кілька музичних творів. Згадали і про вплив способу життя артиста на формування його голосу (кількість годин для сну, шкідливі звички, особливості харчування, про гігієну голосу).

Завершилася зустріч динамічною дискусією про вплив різних стилів музики, яку ми слухаємо, на виховання власного голосу.