Дзвени, бандуро !

Днями у Дніпропетровську завершився унікальний Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Дзвени, бандуро!», який об’єднує аматорів і професіоналів народного мистецтва уже майже 20 років. Із творчими здобутками з музичного форуму повернулася Капела бандуристів Київського національного університету культури і мистецтв на чолі з художнім керівником і диригентом Тарасом Яницьким.

Цьогорічний фестиваль присвятили Року Тараса Шевченка. У ньому взяли участь близько 20-ти колективів із різних областей України, а це майже 400 бандуристів. Фест тривав два дні: перший розпочався з урочистого відкриття та конкурсної програми в Палаці студентів Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, а другого – біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що на Монастирському острові, відбувалося оголошення й нагородження переможців.

Подивитися виступи музикантів і зануритися у світ народної музики завітало чимало гостей.

Учасників фестивалю привітав радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, в.о. заступника голови ОДА Вадим Шибанов: «В Україні зараз народжується нація. Який культурний код буде в неї, так вона далі і розвиватиметься. За останні п’ять місяців у суспільстві відбулися значні зміни. У нас є і внутрішні вороги, і зовнішні. Чим більше нас хочуть знищити, тим сильнішими ми стаємо. У Дніпропетровську зараз відбувається багато культурних акцій, він є «магнітом», що притягує спокій і розвиток. Думаю, що ми на правильному шляху і темпи зменшувати не будемо».

До учасників фестивалю звернувся також проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти й виховання молоді Дніпропетровського національного університету культури і мистецтв ім. О. Гончара Валентин Іваненко: «Цей фестиваль є однією з найбільш знакових і резонансних подій у мистецькому житті Дніпропетровщини. Вас, учасників, об’єднала і поріднила шляхетна і подвижницька, інтелектуальна місія – зберегти і примножити нетлінні духовно-культурні традиції нашого народу, донести глибоко народний дух української пісні у супроводі класичного музичного символу України до найширших верств народу. Це особливо важливо у наші дні з огляду на те, що музика, культура, духовність – це класичні цінності, які завжди спонукали до благородних вчинків».

Приємно, що під час представлення регіонів в номінації «Самодіяльні ансамблі бандуристів» Київщину презентувала викладач Кафедри бандури і кобзарського мистецтва КНУКіМ Наталія Зущенко та випускниця КНУКіМ Ірина Чернюк (навчалася у класі народного артиста України, професора КНУКіМ Петра Чухрая).

У конкурсних змаганнях Капела бандуристів КНУКіМ та її, повний енергії і творчих ідей, керівник представили публіці свої найкращі композиції. КНУКіМівці гідно представили рідний університет та місто Київ.

Оцінювали виступи нашого колективу, поважне журі, до якого були запрошені провідні фахівці-бандуристи, відомі діячі культури України на чолі з головою Національної спілки кобзарів України, народним артистом України, професором Володимиром Єсипком. До суддівської колегії входили: засновник фестивалю, заслужений працівник культури України Лідія Воріна, член Національної спілки композиторів України, викладач Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки Валентина Мартинюк, завідувач Кафедри народних інструментів Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки, керівник камерного оркестру народних інструментів «Козачок» Володимир Красношлик, заслужений працівник культури України, доцент Кафедри виконавського мистецтва, керівник капели бандуристів «Чарівниці» Світлана Овчарова та лауреат міжнародного конкурсу, керівник капели бандуристів «Чарівниці» Марина Березуцька.

Після напруженого й відповідального дня наші бандуристи вирішили оглянути Дніпропетровськ. Екскурсія чудовим, мальовничим містом захопила КНУКіМівців. Особливо запам’яталася молоді прогулянка на катері Дніпром і магічним нічним містом.

Наступного дня відбулося нагородження переможців. Гала-концерт й офіційна ґратуляція відбулися на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку, що на Монастирському острові.

Капела бандуристів Київського національного університету культури і мистецтв на чолі з художнім керівником, диригентом, завідувачем Кафедри бандури і кобзарського мистецтва Тарасом Яницьким виборола перше місце в номінації «Капели бандуристів вузів IV рівня акредитації»!

Вітаємо КНУКіМівців із черговою перемогою! Бажаємо натхнення, наснаги і творчого запалу для нових перемог та звершень!