Слов'янський ярмарок

17 і 18 травня 2014 року у парку 300-ліття м. Санкт-Петербурга (Російська Федерація) в десятий раз відкрив свої двері щорічний фестиваль «Слов’янський ярмарок», в якому, разом із найкращими фольклорними колективами України, Росії та Білорусі, прийняв участь і ансамбль КНУКіМу «Многая лєта» і його керівник – старший викладач кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва ФММ КНУКіМ Ганна Миколаївна Коропніченко.

Всього на Фестивалі було розгорнуто 12 тематичних майданчиків, кожен з яких представляв культуру тієї чи іншої держави, гості мали чудову нагоду послухати автентичні пісні, потанцювати запальні народні танці і зануритись в атмосферу старовинних обрядів.

Цього року продемонструвати нашу українську неповторність випала честь автентичним фольклорним ансамблям із Черкаської, Рівненської, Івано-Франківської областей та кнукімівському студентському ансамблю «Многая лєта». Декілька тисяч петербуржців та гостей міста відвідали фестиваль, серед почесних гостей свята були губернатор Санкт-Петербурга Георгій Полтавченко, акім Астани Імангалі Тасмагамбетов та глава адміністрації Приморського району Микола Цед.

Головна сцена «Слов’янського ярмарку» була розташована прямісінько на березі Фінського заливу, тому всі присутні на святі могли насолодитися чудовими краєвидами. Цей фестиваль є традицією: не дивлячись ні на що, зустрічатись кожен рік і демонструвати всьому світу єдність культур та духа слов’янських народів у всі часи. Всі гості та учасники фестивалю перебували в прекрасному настрої, дружній атмосфері, з радістю приймали безпосередню участь у різноманітних вікторинах і конкурсах.

Фольклорний ансамбль «Многая лєта» нашого вишу став одним із найактивніших учасників санкт-петербурзського фестивалю: пітерці залюбки танцювали разом із нашими студентами українських танців, співали наших пісень, вітали киян словами: «Слава Україні!», що було надзвичайно приємно чути! Неабияку увагу колективу приділив консул України в Санкт-Петербурзі Олег Євдокімов: спілкувався, фотографувався, долучався до українських танців і пісень. І загалом на українській галявині фестивалю було багатолюдно й весело.

А суботнього вечора «Многая лєта» змогли відвідати нічну водну екскурсію катером по р. Нева і відвідати неповторний історичний центр міста. Тож згадки про чарівний Санкт-Петербург залишаться назавжди! А фольклорний ансамбль «Многая лєта» надзвичайно вдячний керівництву КНУКіМ і кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва за сприяння у здійсненні поїздки на фестиваль !