​​​​

ПАМ’ЯТІ БОРИСА ВАДИМОВИЧА ДЕМЕНКА

Перестало битися серце Бориса Вадимовича Деменка – піаніста, музикознавця, педагога, доктора мистецтвознавства, професора, Члена НСКУ; людини, яка працювала на факультеті музичного мистецтва КНУКіМ з самих його початків (кінець 1960 – початок 1970-х рр.): був викладачем, професором, завідувачем відділу науково-дослідного інституту. Борис Деменко – автор СD-антології «Український фортепіанний авангард», унікальних компакт-дисків «Фортепіанні твори Бориса Лятошинського» (2006), керівник проекту «Валентин Сильвестров: метафорична музика» (2012). Піаніст Борис Деменко – представник «стилю аналітичного експресіонізму», вперше в світі виконав усі сольні твори для фортепіано Б. Лятошинського, перший в світі виконавець окремих творів для фортепіано сучасних українських композиторів Б. Буєвського, В. Годзяцького, Л. Грабовського, В. Загорцева, Ю. Іщенка, В. Сильвестрова, П. Соловкіна, Є. Станковича, В. Філіпенка, а також болгарського композитора Л. Піпкова (цикл фортепіанних творів «Весняні мотиви»). Має записи на Українському радіо.

Борис Вадимович Деменко – автор кандидатської дисертації «Питання поліритмики в теорії і практиці музичного мистецтва» (фортепіанновиконавчий аспект)» (К., 1983) та докторської дисертації «Специфікація категорії часу в поняттях музичної науки» (К., 1997), а також численних науково-практичих та наукових публікацій. Пропагандист української музичної культури, піаніст Борис Вадимович Деменко досліджував проблему часу в музиці та матеріальну систему його основних понять. Усього за кілька тижнів до 80-річчя життєвий шлях Бориса Деменка на Землі обірвався, фортепіанна музика у його виконанні тепер звучатиме для нас з небес… Спочивайте з миром, шановний колего… Звучить Соната – балада №2 Б. Лятошинського у виконанні Бориса Деменка (з фондів Українського радіо).

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач
Консультує: Дорофєєва Вероніка Юріївна, тел. (068) 776-07-08