Факультет музичного мистецтва

      ​​

Українська пісня на "Морському бризі"

Наприкінці червня в Сарафово, престижному окремо розміщеному кварталі міста Бургаса, розташованому на болгарському узбережжі Чорного моря, відбувся VI-й Міжнародний фестиваль - конкурс народної творчості «Морський бриз».  В різних вікових категоріях та номінаціях виступали артисти з Болгарії, України, Росії.

Україну представляли хореографічні та вокальні, дитячі та молодіжні колективи з Києва, Обухова, Броварів. У віковій категорії від 20-ти до 30-ти років серед інших за перемогу змагалися і творчі колективи кафедри фольклору, народнопісенного та хорового мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, а саме вокальний ансамбль «Ad libitum» та Український народний хор імені Станіслава Павлюченка (художній керівник колективів – кандидат мистецтвознавства, професор Олена Скопцова).

Відбірковий тур конкурсу відбувся у актовій залі Народного читалища м. Сарафово «Ангел Димитров» (бібліотека, культурний центр – авт.). Виконавську майстерність конкурсантів оцінювали члени журі Дора Джунева – начальник відділу культури, Мілка Андрєєва – народна артистка Болгарії, почесний громадянин м. Бургаса краєзнавець Георгій Андрєєв і Людмила Борачук /Шахова/ – художній керівник та постановник фестивалю - конкурсу.

Професіоналізмом, емоційністю та креативністю вразили глядачів та членів журі творчі колективи Київського національного університету культури і мистецтв. Вокальний ансамбль «Ad libitum» нагороджено І-ою премією, а Український народний хор імені Станіслава Павлюченка здобув Гран-прі.

У фіналі Гала-концерту Український народний хор імені Станіслава Павлюченка виконав спеціально підготовлений на прохання організаторів гімн фестивалю, а директор фестивалю і член журі Мілка Андрєєва привітала всіх учасників та переможців і виконала болгарську хору. Оскільки Гала-концерт відбувався на площі, до танцю долучилися всі бажаючі артисти та глядачі.

Члени журі, зачаровані українськими піснями у виконанні молоді, звернулися до Олени Скопцової із проханням згодитись на участь Українського народного хору імені Станіслава Павлюченка у Арт-фестивалі «Ритми и багри от Странджа». Відтак колектив несподівано був задіяний ще в одному фестивалі. Студенти відвідали  містечко Средец – адміністративний центр однойменної Громади, що розташовано на північний захід від Бургаса і має багато історичних, археологічних та етнографічних пам’яток. Як учасникам фестивалю Голова Громади Средец вручив пам’ятний диплом та кубок колективу Українського народного хору ім. Станіслава Павлюченка.

Студенти і викладачі кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва – учасники Українського народного хору імені Станіслава Павлюченка і вокального ансамблю «Ad libitum» – надзвичайно вдячні керівництву КНУКіМ за можливість виступити на престижному вокальному форумі і продемонструвати українське народнопісенне мистецтво світові!

Вікторія Ткаченко

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​