Захист Вітчизни - справа кожного

1 жовтня 2014 року в рамках спільного проекту військово-патриотичного виховання молоді відбулася зустріч студентів факультету магістерської підготовки і факультету музичного мистецтва КНУКіМ з представниками Міністерства оборони України і Національної Ради жінок України.

Розпочав зустріч декан ФМП Олександр Іванович Скнарь. «В сьогочасній Україні найважливішим є збереження миру і злагоди, тому ми і запросили до діалогу поважних гостей з провідних міністерств і суспільних організацій Україні – поговорити про те, чим ми можемо зараз допомогти нашим воїнам, чим ми можемо допомогти Україні», - звернувся до слухачів Олександр Іванович  і надав слово представникові Міністерства оборони України, офіцерові Університету оборони України, кандидату наук Олександру Леонідовичу Скрябіну.

Багато цікавого почули студенти від військового спеціаліста. П. Олександр розповів про концепцію військово-патріотичного виховання молоді України на 2012 – 2017 рр., прийняту спільно Міністерством оборони, Міністерством освіти і науки і Міністерством культури України, в рамках якої відбувається безліч заходів серед військових і молоді призивного віку. Зі слів фахівця було зрозуміло: сьогодні, як ніколи, потрібно активізувати діяльність освітніх і суспільних організацій в напрямку військового і патріотичного виховання молоді – ми маємо пишатися нашої країною і її збройними силами, знати славну історію українського війська, шанувати і примножувати вітчизняні військові традиції. «Сьогодення сучасної Україні, нажаль, запорошено попелом війни, тому навіть найменша підтримка українському війську, що воює зараз в зоні АТО, є суттєвою: напишіть листа незнайомому солдатові, скажіть, що ви пишаєтеся ним, що його місія зараз необхідна для збереження спокою і миру в Україні, - і це найголовніше, що ви зараз можете зробити: довести військовим, що їх підтримує уся країна», - наголосив Олександр Леонідович.

Тематику виступу представника Міністерства оборони України підтримала і розвила заступник голови Національної Ради жінок України п. Марія Петрова. Шановна гостя подякувала студентам за запрошення на зустріч і наголосила: «Саме ви розпочали сучасну революцію в Україні, якщо б не студентство – не було б Майдану! Тепер ваше завдання – підтримка армії, українських військових. Сходіть в госпіталь, поспілкуйтеся з вашими ровесниками, які поранені і опалені війною, поговоріть з ними! На жаль, нам сьогодні не вистачає фахової психологічної допомоги для тих, хто воював і воює в зоні АТО, тому волонтерське живе спілкування – це те, чим ми можемо допомогти нашим військовим! І повірте – живе слово лікує, заживляє рани, розтоплює серця, зцілює душі!» П. Марія розповіла про акції на підтримку українських військових, проведені Національною Радою жінок України і запропонувала студентству КНУКіМ долучитися до однієї з них – «Електронна книга – спілкування з військовими в зоні АТО».

Бурхливими оплесками аудиторія подякувала гостям, зрозумілим стало: кожен з нас може внести свій вклад в справу збереження миру і спокою в країні! Додамо, що ініціатива проведення цієї зустрічі належить завідувачу кафедри мистецтвознавства факультету магістерської підготовки кандидату мистецтвознавства, професору Надії Брояко, а оргкомітет заходу очолював декан факультету Олександр Іванович Скнарь.