"Шпилясті" на мегамарші вишиванок

Нещодавно у Києві відбувся вже ХІV-й Мегамарш у вишиванках, який стартував від Золотих воріт. «Мегамарші у вишиванках» організовується двічі на рік (навесні і восени) з 2008 року. На сьогодні проведено 14 походів. Мета заходу – популяризація національного одягу, традицій та всього українського. Програма заходу традиційно включає 2 частини: офіційну (виступи, власне похід центральними вулицями столиці, конкурси) і неофіційну (поїздка у мальовничу місцину Києва для спілкування та обміну емоціями).

Ось і на цей раз учасники мегамаршу барвистою колоною рушили через Софійську, Михайлівську та Контрактову площі до Артпричалу на березі Дніпра. Оце і є справжнє щастя – бачити сотні щасливих українців у вишиванках: у метро, в магазинах, на вулицях. Оце і є справжнє щастя – бачити і розуміти, що в України є майбутнє, а з такими мегамаршівцями – молодими і щирими, –  в цьому сумнівів не виникає!

Біля Артпричалу №2 відбувся показ короткометражок від BABYLON'13, літературні читання та благодійний аукціон на користь українських військових, що воюють в зоні АТО. А також відбувся концерт, мегазірками якого стали кнукімівські «Шпилясті кобзарі», які з радістю підтримали молодіжну ініціативу та долучилися до Мегамаршу.

Гурт «Шпилясті кобзарі» – колектив із шести молодих колоритних та завзятих бандуристів, що у стилі «музичний шарж» виконують авторські пісні, інструментальні твори, cover-версії світових хітів та українських народних пісень у сучасному форматі. Основу гурту складають студенти і випускники кафедри бандури та кобзарського мистецтва ФММ КНУКіМ – Данило Носко, Юрко Миронець, Сергій Потієнко і Володя Вікарчук.

Ініціатором створення гурту став відомий бандурист, володар призу глядацьких симпатій шоу «Україна має талант» Ярослав Джусь. Під його керівництвом у 2011 році колектив потрапив до 50-ки найталановитіших за версією шоу «Україна має талант-3». Після виступу в шоу гурт взяв участь в аналогічному проекті «Минута славы» (Росія), де пройшли до суперфіналу. За три роки своєї діяльності бандуристи встигли побувати на сценах багатьох міст України, а також Німеччини, Росії, Узбекистану…

«Шпилясті» запалили мегамаршівців своїми вокальними і інструментальними творами, молодь танцювала й підспівувала нашим хлопцям. А потім була фотосесія і довге цікаве спілкування. Всі, хто обожнює свою країну, народ, хоче поширювати і розвивати українську культуру – на Мегамарш – 15!!!