Розмаїття весільних обрядів

У Центральному будинку культури міста Ірпеня, що на Київщині, відбувся ІІ Всеукраїнський конкурс весільної обрядовості «Многая літа».

На заході виступали 17 фольклорно-етнографічних колективів із різних куточків України – Івано-Франківщини, Полтавщини, Рівненщини, Черкащини, Чернігівщини… Приємно, що представляти столицю у творчому змаганні випала честь однойменному студентському етнографічному колективу «Многая лєта».

Для багатьох етнографів конкурс став не лише майданчиком для обміну досвіду й знаннями, а й можливістю зберегти кращі зразки українського автентичного фольклору та популяризувати народну творчість.

Розпочався всеукраїнський фестиваль із виконання КНУКіМівським ансамблем однойменної пісні-побажання.

А далі було змагання. Носії переможної невичерпної пісенної енергії українського народу передали глядачам дух минулого, дух спадщини. На суд глядачів і компетентного журі, до складу якого входили провідні фахівці Київщини з фольклору, етнографії та мистецтвознавства, колективи продемонстрували багатство і розмаїття українського весільного обряду різних країв – фрагменти весільних обрядів, весільні пісні й тематичні жарти.

Також у програмі фестивалю відбулася виставка весільних короваїв, які привезли з собою колективи з різних куточків нашої держави.

Номінацій на конкурсі було багато. Грамотами, кубками і медалями були відзначені як гурти, так і окремі учасники й керівники. Тож «Многая літа» усім, хто береже, примножує і популяризує унікальну етнокультурну спадщину свого народу, виховує у молоді повагу до традиційної культури своїх предків!