Майстер-клас від "Дарничанки"

В рамках навчальної практики на факультеті музичного мистецтва відбувся черговий майстер-клас. Майстер-клас – це особлива форма навчального заняття, що заснована на «практичних» діях, у ній міститься творче розв’язання певних педагогічних і музичних завдань (пізнавального й проблемного). Саме такий пізнавальний майстер-клас організував для студентів – диригентів і вокалістів ФММ КНУКіМ заслужений працівник культури України, професор КНУКіМ Петро Олександрович Андрійчук і заслужений ансамбль пісні і танцю України «Дарничанка».

Ансамбль «Дарничанка» створений у 1962 році при Будинку культури Київського комбінату штучного волокна. У 1964 році колективу було присвоєно звання народний, а в 1967 році Постановою Президії Верховної Ради України – заслужений ансамбль пісні і танцю Української РСР. У різні роки на чолі «Дарничанки» стояли визначні діячі українського народного мистецтва: Кім Василенко, Анатолій Пашкевич, Григорій Куляба.  Від 1992 року колектив очолює Петро Андрійчук. «Дарничанка» щорічно дає близько 60 концертів – як на кращих сценах столиці України, так і в найвіддаленіших куточках нашої держави, ансамбль концертував у 18 областях нашої держави, а впродовж своєї історії репрезентував українське національне мистецтво в Австрії, Болгарії, Італії, Литві, Німеччині, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Франції, Чехії.

«Дарничанка» – лауреат літературно-мистецької «Осіннє золото» імені Дмитра Луценка (2007), багатьох українських і міжнародних конкурсів, фестивалів, володар Гран-Прі ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу колективів народно-хорового співу ім. Порфирія Демуцького (2004). Про творчість ансамблю створено телевізійні музичні фільми «Їхав козак» (УТ, 1995) і «Співуча «Дарничанка» (УТ, 2003). Колектив брав участь в озвученні і зйомках фільмів: «Червоне вино перемоги» (1990), «Сьома каблучка чаклунки» (1999), «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» (2001), «Сорочинський ярмарок» (2004), «Коли її зовсім не чекаєш» (2007), першого вітчизняного телесеріалу «Роксолана» (1996). Понад два десятки творів у виконанні «Дарничанки» записано у фонд Українського радіо. У творчому доробку ансамблю – аудіоальбом «Єднаймося, люба Родино» (1999) і кілька нотних збірок. У 2012 році ансамбль «Дарничанка» ввійшла до складу творчих колективів Центру художньої та технічної творчості «Печерськ» і своє 50- річчя відсвяткувала на його сцені.

На базі «Дарничанки» проводяться творчі лабораторії для керівників народно-хорових колективів України та українського зарубіжжя. Один із таких майстер-класів нещодавно відбувся для студентів ФММ КНУКіМ. Петро Олександрович у практичній роботі з колективом демонстрував принципи розучування хорових творів, розповідав про особливості роботи з самодіяльним хором, показував диригентські техніки й зауважував на сценографічній роботі з колективом.

Майстер-клас пройшов на одному диханні, оплески супроводжували кожен твір у виконанні «Дарничанки». Ми раді, що навчальна практика студентів – музикантів КНУКіМ є такої насиченою й змістовною!