Професійний майстер-клас

20 березня в надзвичайно теплій, дружній обстановці  навчальної лабораторії кафедри бандури та кобзарського мистецтва КНУКіМ відбувся авторський майстер-клас заслуженої артистки України, професора, завідувача кафедри бандури Національної музичної академії імені П.І. Чайковського, консультанта секції бандури при обласному управлінні культури Людмили Федорової (Коханської).

Людмила Володимирівна разом із студенткою 2 курсу Світланою Євган показали приклад роботи над гамами та етюдами. Були висвітлені основні засади роботи із студентом – постановка руки, посадка бандуриста в залежності від індивідуальних фізіологічних особливостей виконавця, робота над тисетурною динамікою в гамах, метроритмом та основи аплікатурних принципів бандуриста. На прикладі «Вальсу» Володимира Тилика були показані основні моменти роботи над агогічними відхиленнями та динамікою в даному музичному жанрі при виконанні твору на бандурі.

Також, Людмила Володимирівна розказала про один із чудових феноменів, даних людині, як «м’язова пам’ять». Суть цього явища можна назвати «ефектом велосипеда». Усі знають, що досить один раз навчитися кататися на велосипеді, як потім усе життя вже вчитися не потрібно - тіло само знаходить оптимальну рівновагу і т. ін. Принцип «м’язової пам’яті» також працює і в музикантів, що й показала Людмила Володимирівна на цікавому експерименті зі Світланою. Студентка виконала музичний твір із заплющеними очима, чим довела, що «м’язова пам'ять» справді працює! Цей експеримент є дуже корисним у виконавській діяльності. Чим більше робиться вправ, тим міцніше зв'язок і сильніша пам'ять. Саме тому, якщо людина багато років не грала на музичному інструменті,  може швидко згадати колись завчене, або не розгубитися на сцені під час виступу – руки все пам’ятають. Висновок з усього сказаного один – чим частіше і регулярніше ми граємо, тим краще. Цим ми створюємо заділ на майбутнє. Розвиваючи м'язову пам'ять ми зберігаємо свій потенціал на довгі роки.

Відчувалося, що робота між викладачем та студентом побудована на високому професійному рівні, довірі й доброзичливості, що сприяє свободі творчості та духовному розвитку студента як майбутнього виконавця. Викладачі, а особливо студенти кафедри, дізналися про цікаві деталі, над якими потрібно працювати майбутнім виконавцям-бандуристам.

Висловлюємо велику вдячність Людмилі Федоровій за проведення чудового майстер-класу, адже такі зустрічі сприяють професійному та творчому зростанню студентів.