"Музика, що з'явилася раніше за телефони..."

Саме таку музику грає гурт «Tumbling Bones» з Портленду, що був заснований Пітом Уіном (Pete Winne) (гітара, перкусiя, вокал) і Джейком Хоффманом (Jake Hoffman) (банджо, контрабас, вокал) восени 2010 року. Дебютний міні-альбом групи Risk Not Your Soul (2011) відразу ж увійшов до десятки кращих у чарті радіо «Roots Music Report». Навесні 2013 року до них приєднався гітарист і сонграйтер Кайл Морган (Kyle Morgan) і скрипаль Тайлер Лінгардт (Tyler Lienhardt). У 2014 році музиканти випустили свій перший повноцінний альбом; гастролювали не лише в США, але й Ірландії та Великобританії.

Гастрольні шляхи вже вдруге завели музикантів в Україну: восени 2014 року «Tumbling Bones» завдяки програмі «Американська музика за кордоном» відправилися у європейський тур, в числі міст-учасників якого, завдяки сприянню Посольства США в Україні, виявилися і українські міста – Одеса, Миколіїв і Херсон. Виступи музикантів настільки сподобалась слухачам, що посольство вирішило знову запросити «Tumbling Bones» в Україну. Цього разу крім Києва, концерти і майстер-класи відбудуться також у Вінниці, Житомирі і Хмельницькому.

Не скористатися можливістю зустрітися з американськими колегами не змогли музиканти КНУКіМ, і запросили «Tumbling Bones» на свої «Дні науки на факультеті музичного мистецтва – 2015» на творчу зустріч із студентами і викладачами ФММ.

«Ми - це четверо молодих людей, які черпають натхнення в «старій» музиці», - так розпочали свій виступ в КНУКіМ американські музиканти. «Ми виконуємо як свої власні композиції, так і традиційний матеріал – «блюграс», довоєнний фольк і сучасний рок-н-рол, на якому ми виросли. У своїй музиці ми використовуємо тільки акустичні інструменти, туфлі для чечітки і, звичайно, свої голоси».

Піт, Джейк, Кайл і Тайлер не тільки запалювали аудиторію, демонструючи американське кантрі і фольк, але й співали разом із залом, навчаючи кнукімівських музикантів американським пісням. Вийшов непаганий хор! Наприкінці свого виступу, гості наголосили: «Ми давно не відчували такої підтримки залу! Наприклад, перед Україною ми гастролювали Естонією, так мусимо вам сказати, що там досить стримана публіка, на відміну від щирості українців!»

Американські гості із задоволенням відповіли на усі питання глядачів про свою творчість, плани на майбутнє й про своє музичне сьогодення, а потім із задоволенням подивилися кілька номерів у виконанні фольклорного ансамблю «Кралиця» (керівник – заслужений працівник культури України Іван Сінельніков): дівчата й хлопці – фольклористи продемонстрували кілька прадавніх веснянок і запросили гостей до спільного танцю – української польки. А потім грав ансамбль під керівництвом Ігоря Закуса – якісна джазова музика, що зародилася в Америці, стала несподіваним подарунком для американських гостей.

Насиченою емоціями й враженнями булла ця зустріч, за організацію якої студенти і викладачі факультету музичного мистецтва КНУКіМ вдячні заступникам декана Тетяні Василівні Пістуновій і Вероніці Юріївні Дорофєєвій.