Грінченківська весна

7 травня 2015 року в Київському університеті імені Б.Грінченка відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорового мистецтва «Грінченківська весна».

На урочисте відкриття в якості гостей фестивалю-конкурсу організатори запросили Український народний хор імені Станіслава Павлюченка Київського національного університету культури і мистецтв (художній керівник та головний диригент Олена Скопцова, кандидат мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри фольклору, народнопісенного та хорового мистецтва КНУКіМ). «Реве та стогне Дніпр широкий» (муз. Д. Крижанівського, вірші Т.Шевченка, аранжування С.Павлюченка) та «Не громи в степах гудуть» (муз. А. Авдієвського, вірші Д.Луценка) не залишили байдужим жодного слухача. Для артистів хору та найбільше для студентки IV курсу Вікторії Лєвтєрової, яка диригувала в концерті, цей виступ був надзвичайно відповідальним і хвилюючим, адже слухали його артисти та керівники десяти хорових колективів, що зібралися для участі в конкурсі: Камерний хоровий колектив «Allegro» Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка; Академічний хор «Tutti» Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка; Зведений хор Київського університету імені Бориса Грінченка; Студентський хор «Колегіум» ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»; Хор «Артанія» Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка; Народний аматорський хор «Резонанс» Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича; Народна хорова капела «Мелос» Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка; Хор Регентів Інституту мистецтв НПУ імені М. Драгоманова; Бориспільський народний камерний хор; Народна самодіяльна хорова капела імені Лідії Падалко.

В залі були присутні видатні особистості української музичної спільноти сьогодення, члени високоповажного журі Леся Василівна Дичко – композитор, народна артистка України, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Олександр Миколайович Яковчук – композитор, лауреат Республіканської премії ім. М. Островського, член спілки композиторів України, викладач кафедри композиції та кафедри хорового диригування НМАУ ім. П.І.Чайковського, Анатолій Георгійович Болгарський – віце-президент Асоціації діячів музичної освіти та виховання Національної всеукраїнської музичної спілки, заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри хорового диригування Київського університету ім. Бориса Грінченка. Очолював журі Євген Герасимович Савчук, художній керівник і головний диригент Національної заслуженої академічної капели «Думка», Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член-кореспондент Академії мистецтв України, голова хорового товариства України імені М. Леонтовича.

Організатори та учасники впевнені, що хоровий фестиваль-конкурс став знаковою подією в житті українського суспільства, сприяв популяризації хорового мистецтва, поширенню традицій української вокально-хорової культури, сприяв встановленню творчих контактів серед хорових колективів навчальних закладів м. Києва та України.