Фестивальна мандрівка до Греції

Український народний хор ім. Станіслава Павлюченка Київського національного університету культури і мистецтв гордо представляв Україну на ІІ Міжнародному фольклорному фестивалі у Греції (о. Корфу). Очолила мистецьку мандрівку – художній керівник і головний диригент колективу – Олена Михайлівна Скопцова.

Насичена враженнями подорож розпочалася з екскурсії Софією (Болгарія), де артисти одразу знайшли поціновувачів народної пісні. Співанки лунали й під час вояжу до острова Корфу. Павлюченківці влаштували концерт прямо на паромі, подарувавши глядачу неймовірно мелодійний віночок українських пісень.

Міжнародний фольк-фест відкрив красу музичного різнобарв’я національних пісенних традицій Сербії, Білорусі, Болгарії, Боснії, Герцеговини, Латвії, Ізраїлю і, звичайно, України.

Український народний хор ім. Станіслава Павлюченка КНУКіМ став неповторним відображенням надзвичайно самобутнього етнічного колориту. У народних піснях і танцях – жартівливих, похідних і чумацьких, весільних та козацьких сердечно і глибоко лірично були відтворені побут, звичаї, обряди, вірування і героїзм пращурів, велич і поетичність природи, наповнені любов’ю до рідної України.

Як тільки наш колектив вийшов на сцену Еспланади – головної площі Керкіри (міста на східному узбережжі о. Корфу) – замайоріли українські прапори. А виклик кількох тисяч глядачів «Слава Україні!» та у відповідь хорове – «Героям Слава!», піднесли відчуття гордості за свою країну на найвищу сходинку.

Павлюченківці зачарували шанувальників творчості яскравими голосами, запальними танцями і живою енергійною музикою. На одному диханні прозвучали: «Їхали хлопці три запорожці», «Чому бджоли не йдуть в поле», «Через сад виноград», «Ой побреду, побреду» – пісні, які є живильним джерелом незламної народнопісенної традиції України.

Окрім концертних майданчиків фестивалю, український народний хор мав можливість помилуватися красотами Корфу, відвідати найдивовижніші історичні пам’ятки острова: музей Сісі, храм Св. Спірідона… А чого тільки варті чарівні схили гір, на яких зеленим покровом стеляться зелені оливкові та цитрусові дерева.

Під час Folk-фесту між музичними колективами України, Білорусі, Латвії та Болгарії відбулася культурно-мистецька співпраця з обміну досвідом – майстер-класи, семінари, лекції і навіть тренінги. Результатом дружних творчих відносин стало запрошення павлюченківців до Білорусі й Чехії.

Фестивальна мандрівка подарувала КНУКіМівцям незабутні враження і гарний настрій, якими ще тривалий час будуть переповнені серця учасників колективу.

Український народний хор ім. Станіслава Павлюченка КНУКіМ на чолі з Оленою Скопцовою висловлює глибоку вдячність керівництву Київського національного університету культури і мистецтв та особисто Михайлу Михайловичу Поплавському за підтримку і чудову можливість налагодження й розвитку міжнародних культурно-мистецьких зв’язків.