Гарнограй+Київ = тріумфальна хода містами Польщі

Цього літа ансамбль української музики «Гарнограй» під керівництвом ст. викладача кафедри джазу та естрадного співу КНУКіМ Сергія Володимировича Дідка у складі танцювального ансамблю «Київ» під керівництвом кандидата педагогічних наук, завідувача кафедри народної хореографії КНУКіМ Ірини Миколаївни Гутник блискуче провів серію концертів в рамках фестивалю «Тиждень бескидської культури» по містах Польщі: Вісла, Щирк, Бєльско-Бяла, Істебна, Освенцім, Живець, Маків-Підхалянський.

Однією з головних умов подібних міжнародних фестивалів завжди залишається  «жива» музика або «живий» звук. І цей п’ятдесят другий Міжнародний  фестиваль залишився вірний цим традиціям.  Це не стало на заваді зібрати колективи з шістнадцяти країн світу: від сусідніх Чехії, Словаччини, Австрії та Німеччини до найвіддалених Ізраїлю, Єгипту, Мексики та Бразилії. Всі вони блискуче продемонстрували «оригінальне багатство народної музики, танців та співів, ритуали та звичаї», які характеризували культуру кожної країни.

Багатством ритмів запам’яталися Сербія, Македонія, Болгарія. Чудову пластику та ніжність продемонстрували Тайвань та Єгипет. Стрійний вокально-інструментальний ансамбль показала Бразилія.  Пристрасні танці з кинджалами під звук гучних барабанів залишила в пам’яті Туреччина. Яскравий весільний обряд підготував колектив з Ізраїлю. А Україна продемонструвала Польщі і Світу програму з різних танців центральної, західної та східної України, які не зважаючи на свою регіональну та характерну відмінність залишають враження про єдину, сильну, красиву країну з яскраво розвиненою культурою.
Кожний танцювальний колектив супроводжував інструментальний або інструментально-вокальний ансамбль, в якому окрім відомих нам класичних інструментів (скрипка, акордеон, гітара, труба, контрабас та ін.) використовувалися традиційні народні інструменти тої чи іншої країни (різновиди духових інструментів (Македонія, Сербія,Туреччина), ударних (Бразилія, Туреччина), струнних (Тайвань, Мексика). Таким чином за короткий час фестивалю студенти мали змогу познайомитися з багатством музичної культури народів світу, відчувши ритмічне розмаїття, ладові і гармонічні особливості кожної країни. А додаючи до цього танцювальну пластику та  багатство костюмів, можна спробувати лише уявити якими враженнями супроводжувався весь фестивальний тиждень для наших студентів.

Окрім спільних концертних програм з ансамблем «Київ» учасники ансамблю «Гарнограй» виступили з сольним концертом на малій сцені у м. Вісла, на якому прозвучали найвідоміші твори композиторів-фундаторів української народної інструментальної музики: В. Попадюка, І. Міського, Д. Попічука та ін.

Щира польська публіка радо приймала як інструментальні, так і танцювальні номери українських студентів. Гучні оплески та вигуки браво, біс змушували шукати «бісовки» не лише в славно-відомому українському танцю гопак, але й в мало знайомому плескачу.
Незважаючи на достатньо насичену програму фестивалю студенти все ж мали змогу відпочити в аквапарку неподалік м. Істебна та насолодитися спілкуванням під час барбекю. Приємною несподіванкою була також і екскурсія на славетний пивзавод у м. Живець з можливістю оцінити смак польського пива.

В рамках фестивалю «Тиждень бескидської культури» в Польщі  українським студентам випала нагода виступити і в сусідній Чехії в м. Яблунків.

Наприкінці фестивалю польські фанати влаштували славні овації нашому колективу під час параду головними вулицями м. Вісла, змушуючи повторювати на «біс» вже відомі танцювальні «па» з  українського танцю.

По завершенню фестивалю студенти не сумували. Адже їх чекала незабутня екскурсія по славнозвісному місту Відень, де вони могли насолодитися чарівної архітектурою міста, величністю собору Св. Стефана, мезеями-близнюками на площі Марії Терезії,  крамничками «Моцарт» та кавою по-віденські.

Так у славному тандемі ансамблю «Гарнограй» кафедри Джазу та естрадного співу КНУКіМ з ансамблем «Київ» кафедри Народної хореографії КНУКіМ студенти змогли збагатити свій професійний досвід, відпочити  та отримати незабутні враження під час літніх канікул 2015 року.