Факультет музичного мистецтва

      ​​

Осінь весільна

Першокурсники спеціальності «Народна художня творчість» факультету музичного мистецтва КНУКіМ відвідали практичне заняття з дисципліни «Музичний фольклор», що відбулося у Національному музеї архітектури та побуту України у с. Пирогово.

14 вересня 2015 року  у Національному Музеї народної архітектури та побуту України пройшло традиційне свято «Осінь весільна», в якому взяли участь 15-ть фольклорних колективів з Черкащини, Кіровоградщини, Сумщини, Вінничини, Київщини та Чернігівщини. Тут можна було почути обрядові пісні, навчитися весільним танцям, скоштувати справжній весільний коровай. На сцені Співочого поля Музею та на інших творчих майданчиках – біля Шинку та поруч із вітряками – лунали весільні пісні, демонструвалися весільні обряди: сватання, випікання та прикрашання короваю, розплітання коси, приїзду молодого, зустрічі невістки, викупу та скривання молодої, перезви, снідання молодої тощо. І всіх бажаючих пригощали козацьким кулішем і весільною випічкою, привезеною з різних куточків України.

Свято «Осінь весільна» було, є і залишається найулюбленішим святом киян та гостей міста серед багатьох заходів, які проводяться в Музеї. І хоча неділя була дощовою, це не зупинило поціновувачив народних традицій:  відвідувачив в Пирогово в цей день було багато, і серед них яскраво вирізнялася група студентів – музикантів КНУКіМ на чолі із викладачами – кандидатом мистецтвознавства доцентом Маргаритою Вікторівною Скаженик і асистентом кафедри народної художньої творчості та фольклору Олегом Юрійовичем Коробовим. Саме вони запропонували студентам провести практичне заняття з дисципліни «Музичний фольклор» під відкритим небом, долучившись до народної пісні, обрядової весільної дії, атрибутики, традиційної архітектури України.

Відтак, практичне заняття – прослуховування пісень, що супроводжують народний весільний обряд, визначення їх жанрової приналежності і регіональних особливостей виконавства, –  поєдналося із цікавою екскурсією музеєм. Це стало можливістю пізнати невідому для багатьох студентів унікальну архітектуру різних куточків України, насолодитися українськими неосяжними мальовничими краєвидами і, з рештою, цікаво й пізнавально провести вихідний день.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​