ПІЗНАЄМО КИЇВ або МАНДРІВКИ ІЗ КУРАТОРОМ

Першокурсники факультету музичного мистецтва напряму підготовки «народна художня творчість» на чолі із своїм куратором і завідувачем кафедри Валентиною Володимирівною Сінельніковою здійснили незабутню пішохідну мандрівку Києвом, яку присвятили Всеукраїнському святу Козацької Покрови.

Екскурсія розпочалася 14 жовтня біля одного із символів столиці – головної брами стародавнього міста, «Золотих воріт»: Валентина Володимирівна нагадала студентам історію найстарішої, збереженої до сьогодні оборонної споруди часів Київської Русі. Далі маршрут пішохідної подорожі пролягав до історичного центра Києва – Софіївської площі до пам’ятника Богдану Хмельницькому. Тут студенти змогли взяти участь у фотосесії і послухати живий концерт до Дня Захисників Вітчизни, який з цього року святкується саме у день Покрови Божої Матері.

Далі була архітектурна цікавинка, захована у київських дворах, - Пейзажна алея з її неповторними мозаїчними скульптурами, гірками, лавочками і лавами. Тут, на вершині Старокиївської гори, особливо смачною були кава, какао і гарячий шоколад, а також цукерки, - пригощання, що приготували дівчата, як подарунок, своїм хлопцям – однокурсникам до свята. Присутність маленького Гриші Сінельнікова, його дитяча безпосередність і активність, додали святкуванню особливого родинного характеру.

На Старокиївській горі студенти побачили залишки фундаментів всесвітньовідомої Десятинної церкви та старовинну липу, яку посадив Петро Могила (наприкінці екскурсії прізвище Могила ще раз прозвучало, коли студенти знайомилися із архітектурою Києво-Могилянської Академії). Прогулюючись по Андріївському узвозу, ознайомилися і охоче фотографувалися зі скульптурною композицією, яка присвячена головним героям п’єси Михайла Старицького «За двома зайцями» – Проні Прокопівні та Голохвастову. Довідались про історію створення однойменного фільму, а також із історією будівництва та архітектури Андріївської церкви. А далі подорож йшла повз Музей-майстерню відомого українського художника Івана Кавалерідзе, так званий «Замок Ричарда» і оглядову площадку над ним, а також Літературно-меморіальний музей М. Булгакова та «Музей однієї вулиці».

Завершилася мандрівка з куратором в центрі Контрактової площі – біля пам’ятника одному із найвидатніших випускників Києво-Могилянської Академії, поета й філософа Григорія Сковороди.

Минуле й сьогодення наче одночасно переплелося у цей день в житті мандрувальників: спостерігаючи з оглядової площадки над Замком Ричарда за спорудами лівобережного Києва, не вірилося, що вони існують паралельно із неповторними центральними історичними уличками стародавнього міста й будинками різних архітектурних стилів, що їх прикрашають.

Мандрівка швидко промайнула, добре, що й погода у день Козацької Покрови оберігала усіх своїм теплом і лагідністю. А мандрувальники домовилися регулярно зустрічатися на таких пішохідних екскурсіях, під час яких можна відкривати для себе нові сторінки з історії й культури нашої столиці.