Музична благодать

Нещодавно студентський фольклорний ансамбль «Многая лєта» кафедри народної художньої творчості та фольклору ФММ КНУКіМ та його керівник – старший викладач Ганна Коропніченко побували у столиці Республіки Білорусь місті Мінську. Приводом для поїздки стала участь колективу у УІІ-му Міжнародному фестивалі духовної музики «Державний глас», який проходив при Свято-Єлісаветинському жіночому монастирі, організатором цього фестивалю була добре знана у музичних колах композитор і диригент Ірина Денисова – нині монахиня Іуліанія.

Учасниками музичного дійства були музиканти із Сербії, дитячий вокальний колектив із Воронежа, кілька духовних хорів із Білорусії. Єдиним представником із України був ансамбль «Многая лєта», спів якого нікого не залишив байдужим, - по закінченню фестивального виступу кнукімівських фольклористів глядачі влаштували овацію й довго спілкувалися із учасниками нашого ансамблю, розпитували про Україну, захоплювалися українськими голосами й солоспівами. Ансамбль дав також концерт для мешканців Свято-Єлісаветинського монастиря – українські духовні і народні пісні у виконанні кнукімівських фольклористів зачарували глядачів: публіка захоплено слухала кожен твір і супроводжувала спів ансамблю оплесками.

По закінченню фестивалю ансамблю «Многая лєта», як відкриттю імпрези, організували дуже цікаву подорож святими місцями Білорусії: кнукімівські музиканти із своїм керівником побували у Свято-Успенському Жировічеському монастирі, де знаходиться нерукотворна ікона Божої Матері; не можна було не заспівати біля такої святині: фольклорне многолітня у виконанні ансамблю чарівно пролунало під монастирськими склепіннями. А ще на території монастиря знаходяться купелі святого джерела. І хоча температура води у них всього +5 градусів, усі із задоволенням поринули у святу й благодатну джерельну воду.

А ще учасники ансамблю «Многая лєта» відвідали готичний храм ХУІ століття у селі Сенновичі, який у часи князя Ягайла був ще й оборонною фортецею. Храм, історія якого безпосередньо пов’язана із Україною, своєю красою і величчю вразив кнукумівців!

«Білорусь завжди залишиться в наших серцях місцем душевного спокою, осередком високомайстерного хорового співу і великою кількістю хороших людей, яких ми зустріли на фестивалі», - підсумували нам свої враження солістка ансамблю «Многая лєта» студентка ІУ курсу Оля Вакуліч.