Етномузикологічні розвідки

Нещодавно у Львові відбулися одразу дві знакові для фольклористів – етномузикологів України наукові імпрези: Міжнародна наукова конференція, присвячена 120-річчю з дня народження українського етномузиколога Зиновія Лиска, і П’яті Колессівські читання. Організаторами наукових заходів виступили кафедра української фольклористики імені Філарета Колесси Львівського Національного університету імені Івана Франка і кафедра музичної фольклористики Львівської Національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

Фольклористи КНУКіМ не залишилися осторонь цих поважних наукових подій: у роботі конференцій взяли участь викладачі кафедри народної художньої творчості та фольклору факультету музичного мистецтва кандидат мистецтвознавства, доцент Маргарита Вікторівна Скаженик і старший викладач кафедри Олег Юрійович Коробов.

Колессівські читання – наукова конференція, що традиційно відбувається один раз на два роки і збирає найкращих фахівців – фольклористів для обговорення нагальних дослідницьких питань. Цього року вона була присвячена етномузикологічним архівам України: проблемам каталогізації артефактів нематеріальної культурної спадщини України і збереження етномузикологічної інформації. В цьому контексті була проголошена доповідь О.Ю. Коробова, що стосувалася практичних аспектів роботи науково-дослідної роботи лабораторії музичного фольклору НМАУ ім.. П.І. Чайковського.

Наукова конференція, яку організувала Львівська Національна музична академія, є щорічною, коло питань, що виноситься на дискусію, є широким, але усі вони стосуються етномузикологічної тематики. Доповідь М.В. Скаженик була присвячена проблемам викладання народної музичної творчості в середніх спеціалізованих музичних школах, музичних училищах та ВНЗ України.

Результатом плідної роботи фольклористів КНУКіМ на наукових імпрезах у Львові стало запрошення взяти участь в Міжнародній етномузикологічній конференції у Вільнюсі (Литва, Литовська академія музики і театру), присвяченій регіональним дослідженням музичного фольклору.