Святкова мандрівка Києвом

Професійне свято – Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва, а також День української писемності та мови студенти – першокурсники напряму «народна художня творчість» факультету музичного мистецтва КНУКіМ вирішили відзначити мандрівкою історичними містами Києва.

Разом із своїм куратором – завідуючою кафедрою народної художньої творчості та фольклору, кандидатом історичних наук Валентиною Володимирівною Сінельніковою і маленьким талісманом усіх пішохідних екскурсій столицею України – Гришею Сінельніковим студенти здійснили мандрівку історичними пам’ятками київських центральних вулиць.

Зустрівшись біля фунікульору, студенти дізналися про історію Поштової площі і Церкви Різдва Христового, в який відспівували Тараса Шевченка. Помилувавшись краєвидами із вікна фунікульору, мандрувальники піднялися на Володимирську гірку і оглянули головний її пам’ятник – святому князю Володимиру – Хрестителю і територію Свято-Михайлівського золотоверхого монастиря, а також насолодилися фресками і розписами Михайлівського собору і почули передзвони одного із небагатьох в світі існуючих карильонів – механічного музичного інструменту, який за допомогою годинникового механізму задає дзвонам гру тієї чи іншої мелодії. Наш карильон розташований на дзвіниці Михайлівського монастиря, ми гордимося тим, що налаштовував його, як і багато європейських карильонів, знаний в світі музикант, унікальний спеціаліст із гри на ударних інструментах – викладач факультету музичного мистецтва КНУКіМ, заслужений артист України Георгій Черненко.

Далі мандрувальники відвідали Собор святого Олександра римо-католицької церкви України, спостерігали за ходом церковної служби польською мовою і ще раз переконалися у тому, що наша країна – багатонаціональна і багатоконфесійна.

А далі був Майдан Незалежності і його цікаві пам’ятки, а також прогулянка до скверу поруч із Національним Академічним драматичним театром імені Івана Франка і ознайомлення із пам’ятниками видатним акторам – Миколі Яковченку і Гнату Юрі.

Цікава і пізнавальна подорож центральними вулицями Києва стала оригінальною формою святкування професійного свята і вшанування історії і традицій столиці України і загалом всієї нашої мальовничої держави. І надалі студенти домовилися якомога частіше мандрувати Києвом, який можна щоденно пізнавати знову і знову і знаходити щоразу нові цікавинки.