Факультет музичного мистецтва

      ​​   

Кобзарський фестиваль

25 листопада 2015 року у смт Велика Багачка, що на Полтавщині, відбувся щорічний фестиваль, присвячений вшануванню пам’яті українського кобзаря Федіра Кушнерика.

Кобзарів називають українськими народними співцями, виразниками мрій і прагнень простих людей, їхніх ідеалів і естетичних смаків. Особливого розвитку набуло кобзарське мистецтво на Полтавщині, яка дала світу Остапа Вересая, Самійла Яшного, Михайла та Івана Кравченків. Їхні найкращі традиції запозичив і гідно проніс через усе життя уродженець Великої Багачки Федір Кушнерик.

Федір Данилович Кушнерик (1875 – 1941) в сім років осліп, але з малих літ проявляв потяг до науки. Хоч і був сліпим, ходив до школи, знання отримував на слух. Батьки помітили його бажання вчитися музиці, тому викроїли п'ятдесят копійок і купили хлопцеві скрипку. А якось взяли Федька до Великих Сорочинців на ярмарок, там хлопця помітив відомий кобзар Михайло Кравченко й подарував йому свою кобзу, на якій Кушнерик грав усе життя, пройшов з нею майже півсотні тисяч верств. Він співав думи «Про трьох богатирів азовських», «Про Кішку Самійла», «Про Олексія Поповича», пісні на вірші Тараса Шевченка і Степана Руданського, сам складав пісні і думи про важке життя селян.

У 1939 році Федора Кушнерика запросили в столицю на республіканську конференцію кобзарів і лірників, там прийняли до Спілки письменників України. Наприкінці наступного року широко відзначали 65-річчя від дня народження й тридцятиріччя його кобзарської діяльності. До Великої Багачки на святкові торжества приїхали представники Академії наук України, письменницької спілки, громадських організацій. Виступаючи на зібранні, Павло Тичина наголосив: «…у радянському хорі народних співців чутно голос найстарішого українського кобзаря».

На батьківщині Федіра Кушнерика, у Великій Багачці, щороку проводиться Кушнерикове свято – кобзарське. Вже не вперше гостями цього свята стала капела бандуристів КНУКіМ під керівництвом заслуженого артиста України, професора Андрія Іваниша. Ось і цього року кнукімівські бандуристи на чолі із художнім керівником Андрієм Іванишем і Головою Всеукраїнської спілки кобзарів, народним артистом України, професором кафедри бандури і кобзарського мистецтва КНУКіМ Володимиром Єсипком із задоволенням відвідали батьківщину видатного кобзаря, поклали квіти до його пам’ятника, що знаходиться на центральній площі села, і дали концерт у місцевому будинку культури.

Вдячна публіка щиро аплодувала кнукімівцям після кожного вокально-інструментального твору, а наприкінці концерту Великобагачанська районна адміністрація своїми подяками за значний внесок у популяризацію і збереження української народнопісенної спадщини відзначила капелу бандуристів КНУКіМ і її керівника – Андрія Іваниша.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
096-391-28-91 - Пістунова Тетяна Василівна (освітній ступінь "Магістр")​