Віденський симпозіум інструментознавців

Нещодавно в столиці Австрії м. Відень відбувся ІV-тий міжнародний симпозіум з питань сольноансамблевої багатокомпонентної народної музики європейських країн. В роботі поважного наукового форуму взяла участь професор кафедри народної художньої творчості та фольклору ФММ КНУКіМ, заслужена артистка України Раїса Дмитрівна Гусак.

Відомі європейські науковці – музикознавці і фольклористи – етноорганологі (дослідники народної інструментальної музики) з Австрії, Великобританії, Ірландії, Італії, Латвії,  Литви, Німеччини,  Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Сербії, Угорщини,  України, Хорватії, Чехії,  Швейцарії, Швеції та інших країни Європи (загалом представники 18 країн), – розглянули широке коло дослідницьких питань, зокрема науковців цікавили: традиції регіональних ансамблів (музичних груп): Центральна та Східна Європа; теоретичні та сприйняттєві аспекти інструментальної музики (аспекти теорії та сприйняття); традиції регіональних ансамблів (музичних груп): альпійський регіон та регіон Балтійського моря.

Раїса Дмитрівна Гусак виступила на симпозіумі із доповіддю на тему: «Традиції єврейської народної музики в українських інструментальних групах (матеріали експедицій у регіон Придністровського Східного Поділля)», а також відповіла на понад 10 питань після доповіді щодо конкретизації озвученої проблематики. Доповідь Раїси Дмитрівни була визнана досить цікавою і однією з найкращих серед усіх 26-ти наукових виступів симпозіуму, обговорення її продовжилося в кулуарах конференції та під час неформального спілкування її учасників. А ще були екскурсії казковим передноворічним Віднем, відвідування концертів і історично-архітектурних пам’яток столиці Австрії.

З приємністю констатуємо, що викладачі – фольклористи КНУКіМ є відомими і затребуваними у світі науковцями – дослідниками народно-музичної традиції і гідно презентують і популяризують світом унікальні артефакти народної музики України.