Фольклорні тренінги

В рамках ознайомчої для студентів - фольклористів 1-го курсу і навчальної для студентів - другокурсників практики викладачі кафедри народної художньої творчості та фольклору ФММ КНУКіМ провели тренінг з методики організації і здійснення фольклорно-експедиційного дослідження.

Тренінг (від англ. training від train – навчати, виховувати) – метод активного навчання, спрямований на розвиток знань, вмінь, навиків і соціальних установок. Це форма інтерактивного навчання, ціллю якого є розвиток компетентності міжособистісної і професійної поведінки в спілкуванні.

Наставники – фольклористи ФММ КНУКіМ вирішили перед періодом зимових українських свят – благодатної пори для здійснення фольклорних експедицій – допомогти студентам – початківцям опанувати методику фольклорного польового дослідження, за допомогою тренінгу як форми активного навчання сформувати, відпрацювати і розвинути певні професійно-фольклористичні вміння і навички, допомогти студентам самовиразитися і створити умови для самостійного знаходження засобів вирішення певних професійно-комунікаційних проблем.

8-го грудня 2015 року студентським коучем на фольклорному тренінгу була кандидат мистецтвознавства, доцент Маргарита Скаженик. Студенти за допомогою низки теоретично-практичних питань долучалися до певних умов організації і проведення фольклорно-експедиційного дослідження, у формі рольової гри тренувалися проводити сеанс запису польового матеріалу і навчалися певним правилам експедиційної міжособистісної комунікації, а групова дискусія під вмілим керівництвом досвідченого коуча – практика - фольклориста допомогла студентам сформулювати й засвоїти певні правила й методики фольклорної експедиції.

Фольклорні тренінги планують стати регулярними, наступний відбуватиметься наприкінці січня 2016-го року і стане звітом студентів із здійснених ними у період зимових канікул експедиційних досліджень народно-музичної різдвяної традиції України.