Тренінг із питань збереження культурної спадщини України

11 грудня 2015 року в рамках навчальної практики студенти факультету музичного мистецтва відвідали перший тренінг із тематичного циклу «Розмаїття нематеріальної культурної спадщини як ресурс економічного розвитку України», організаторами якого виступили викладачі кафедри народної художньої творчості та фольклору КНУКіМ.

Коучем першого тренінгу на тему «Роль нематеріальної культурної спадщини для розвитку суспільства» став заступник голови Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України Ілля Борисович Фетисов. Він є також керівником відомого українського молодіжного фольклорного ансамблю «Божичі» і  – головне – єдиним в Україні і азіатських країнах СНД сертифікованим фасілітатором (тренером) ЮНЕСКО з питань Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини.

Ілля Борисович розповів студентам про зміст Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, прийнятої ЮНЕСКО у 2003 році, загострив питання актуальності збереження нематеріальної культурної спадщини України і державної підтримки програми фольклорно-етнографічної освіти і фольклористичних наукових досліджень в Україні, а також популяризації фольклорно-етнографічної спадщини українського народу світом. Фахівець – фольклорист також розповів про свою роботу в Казахстані і допомогу казахським музейним працівникам у формуванні репрезентативних списків нематеріальної культурної спадщини країни, а також про участь у форумі ЮНЕСКО, що відбувався в столиці Азербайджану м. Баку, на якому у список світової культурної спадщини людства було додано унікальний вид українського народно-прикладного мистецтва – Петриківський розпис.

Цікавий тренінг став першим у низці запланованих коучем ЮНЕСКО Іллею Фетисовим для студентів ФММ КНУКіМ. Під час навчальної практики заплановані ще навчальні семінари – тренінги на теми:  «Міжнародне співробітництво: підготовка номінацій в Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства»  і «Підготовка номінацій до Національного списку нематеріальної культурної спадщини». Про час їх проведення буде повідомлено додатково.