ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ !

26 грудня  1950-го року в історичному осередку українського кобзарства м. Полтаві народився наш ювіляр – народний артист України, професор кафедри бандури і кобзарського мистецтва ФММ КНУКіМ Володимир Миколайович Єсипок – Голова Національної спілки козарів України, неповторний музикант і талановитий викладач. А ще – він цікавий співрозмовник і щира відверта людина!

Усе починається з дитинства. Перші навики гри  на бандурі маленький Володимир отримав від батька – бандуриста – аматора Миколи Макаровича Єсипка. Потім були музична школа і теплі спогади до сьогодні про першу вчительку Марію Никифорівну Івашенко, а далі – Полтавське музичне училище ім. М. Лисенка по класу бандури  і співу і Київська консерваторія (клас проф. Сергія Васильовича Баштана).

25 років творчої діяльності пов’язали нашого ювіляра із Національним оркестром народних інструментів України і за цей час – безліч гастрольних поїздок світом, кілька сольних концертних програм, фондові записи на українському радіо. А також перемога і перша премія Всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах у номінації «бандурист – співак» і звання Заслуженого артиста України, а згодом – 2007-го року – Народного артиста України.

Володимир Миколайович – один із засновників і ініціаторів створення Всеукраїнської спілки кобзарів, яку очолює з 2000-го року. На цій ниві бере участь в організації багатьох кобзарських фестивалів і наукових конференцій, як наприклад міжнародна наукова конференція «Кобзарство як чинник державотворення», що нещодавно відбулася в Музеї гетьманства України; є також постійним членом журі дитячих і дорослих конкурсів бандуристів. Володимир Миколайович – упорядник кількох нотних і репертуарних збірок для бандуристів – початківців і професійних виконавців.

А ще Володимир Миколайович кілька років очолював єдину в Україні кафедру бандури і кобзарського мистецтва, що існує на факультеті музичного мистецтва КНУКіМ. З цей час кафедра стала ініціатором і організатором кількох ювілейних заходів Національної спілки кобзарів України, як, наприклад імпреза до 110-ої річниці з дня народження видатного українського бандуриста Гната Хоткевича.

Сьогодні наш ювіляр – професор кафедри бандури і кобзарського мистецтва ФММ КНУКіМ, викладач, до якого тягнуться студенти, науковець, який розробив унікальний курс для мистецьких вузів під назвою «Практичне кобзарство», людина, яка обрала своїм життєвим покликанням непростий шлях популяризації унікального українського інструменту – бандури і кобзарсько-бандурного мистецтва.

Дорогий наш, любий і шанований Володимире Миколайовичу! Деканат, викладачі і студенти факультету музичного мистецтва щиро вітають Вас із ювілеєм! Хай нових днів ще буде безліч, без ліку щастя і пісень, прийміть вітання найщиріші в цей світлий ювілейний день! Здоров’я, щастя зичим не на рік, на все життя бажаєм його щиро! Щоб радісним і довгим був Ваш вік з добром, любов’ю, спокоєм  і миром!