Факультет музичного мистецтва

      ​​

Різдвяний передзвін

В рамках навчальної практики студенти – фольклористи КНУКіМ – учасники фольклорного ансамблю «Кралиця»  - взяли участь у ювілейному Всеукраїнському фестивалі колядок і щедрівок у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Цьогоріч фестиваль відбувався вп’яте і зібрав на творчому майданчику хорові і фольклорні колективи із різних міст України. Під куполами Собору Успіння Пресвятої Богородиці лунали церковні і світські колядні пісні, якими так славиться українська земля. Найкращі церковні хори України, запрошені до участі у фестивалі його художнім керівником – заслуженим артистом України, відомим українським хоровим диригентом і музикантом Рубеном Толмочовим, дарували мистецтво співу усім, хто прийшов у цей святковий фестивальний день на концерт в Собор.

Кнукімівська «Кралиця», за словами організаторів фестивалю, стала відкриттям мистецької імпрези. Українські колядки і щедрівки у народній манері співу «Кралиці» заворожили й зачарували публіку. В цей вечір «Кралиця» під керівництвом заслуженого працівника культури України професора кафедри народної художньої творчості та фольклору Івана Сінельнікова подарувала глядачам народні колядні пісні, записані учасниками колективу в Чернігівській і Житомирській областях: «Ой сів Ісус Христос тай вечеряти» (солістка – студентка 4-ого курсу Ірина Гудзь), «Ой у полі-полі виросла ялина» (солістка – студентка 4-го курсу Ганна Тищенко) і надзвичайно старовинну «Ой у Києві та й на камені» (солістка – студентка 2-го курсу Юлія Базелюк), а також кілька щедрівок.

Участь в таких мистецьких імпрезах є надзвичайною можливістю для студентів – музикантів вдосконалити свої практичні вміння і навички з фахових дисциплін, здобути неоціненний практичний сценічний досвід, опанувати новий мистецький репертуар, поспостерігати за «закулісним» фестивальним життям, визначити для себе принципи і практичні засади організації мистецької імпрези всеукраїнського рівня.  Усі ці можливості надав студентам – фольклористам КНУКіМ 5-й Всеукраїнському фестивалі колядок і щедрівок у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Оплески вдячної публіки стали найкращою нагородою і визнанням для краличан. Дякуємо фестивалю за незабутні враження і спогади і чекаємо на подальшу співпрацю.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​