Лялька-мотанка – український оберіг

Навчальна практика у студентів кафедри народної художньої творчості та фольклору є насиченою і різноманітною. 28 січня 2016 року в рамках навчальної практики в лабораторії музичного фольклору ФММ КНУКіМ відбувся майстер-клас з виготовлення української ляльки – мотанки, підготовлений студентом – фольклористом  2-го курсу Євгеном Пихтіним.

Отримавши на кафедрі практичне завдання: провести майстер-клас із народного декоративно-прикладного мистецтва, Женя підійшов до цього творчо і креативно – згадав усе, чому навчився у школі декоративно-прикладного мистецтва м. Запоріжжя, підготував необхідний матеріал, підібрав народну музику, що створили яскравий фон під час практичного виконання завдання майстер-класу; підготував цікаву розповідь про оберегові функції української ляльки – мотанки.

Бажаючих побувати на майстер-класі було стільки, що Євгену прийшлося поділити усіх на дві групи: отже, кожен, хто прийшов на майстер-клас, робив для себе оберегову ляльку – мотанку із різнокольорових матузок під назвою «Нерозлучники» або «Дзвіночки»: дві лялечки, руки яких є поєднаними, яки в український традиції оберігали рід, родину, добробут в оселі («щоб рід дзвенів», як говорять в народі).

Ляльки робили усі – і дівчата, і хлопці, викладачі і працівники деканату. До речі, ми зауважили, що під час майстер-класу ні у кого не було бажання скористатися сучасним гаджетом, або поспілкуватися із кимось телефоном, - живе спілкування, як ніщо інше, поєднує людей. Під час майстер-класу студенти допомагали один одному, обмінювалися емоціями, взагалі атмосфера була дуже щирою й просвітленою.

Ми пропонуємо фотозвіт і плануємо в рамках навчальної практики ще кілька майстер-класів Євгена Пихтіна в лабораторії музичного фольклору КНУКіМ! Запрошуємо усіх охочих!