ІНТЕРПРЕТАЦІЇ Валерія Посвалюка

3-ого лютого студенти-практиканти Кафедри джазу та естрадного співу ФММ КНУКіМ відвідали майстер-клас Валерія Терентійовича Посвалюка – українського виконавця на трубі, доктора мистецтвознавства, професора, завідувача Кафедри духових і ударних інструментів Національної музичної академії України ім. П. Чайковського. Майстер присвятив свій показовий виступ темі: «Особливості виконання фрагментів оперно-балетної класичної музики», а ілюстратором був аспірант Олександр Суворов.

Під час зустрічі обговорювались і практично демонструвалися проблеми дихання, технічних прийомів, ритмічних малюнків, основних помилок, що допускають музиканти-трубачі у своїй грі.

Торкнулись зокрема питання поєднання джазового та класичного виконання, проведення конкурсів на духових музичних інструментах. Валерій Терентійович цікаво розповів про Київську школу виконавства на трубі, історичні та методичні аспекти її створення, адже саме цій темі була присвячена його докторська дисертація, а також провів порівняльний аналіз сучасного стану розвитку вітчизняного й зарубіжного виконавства та педагогіки в галузі духового мистецтва.

Ім’я Валерія Посвалюка широко відоме серед багатьох вітчизняних і закордонних трубних шкіл, воно увійшло до міжнародних енциклопедій, як одного з найкращих європейських виконавців-інструменталістів сучасності, митця з досить широким і яскравим полем творчої діяльності. Це оркестрове, камерне і сольне виконання, педагогічна діяльність, науково-методича і дослідницька праця. Але головним його внеском у розвиток київської трубної школи – є заснування унікального творчого об’єднання – Української гільдії трубачів, президентом якої він є вже понад десять років. Спілкування із таким легендарним музикантом стало честю для студентів Кафедри джазу та естрадного співу – учасників духового оркестру «Гармонія» під керівництвом Володимира Романовського і джаз-бенду КНУКіМ на чолі із Григорієм Постоєм.

Творчі керівники названих музичних колективів КНУКіМ разом із своїми студентами вдячні за можливість вкотре доторкнутися до високого академічного мистецтва за допомогою участі у майстер-класі відомого українського музиканта і педагога Валерія Посвалюка, життєву позицію якого можна висловити трьома словами «соло труби і серця»!