Мистецтво гри на саксофоні від Юрія Василевича

На факультеті музичного мистецтва КНУКіМ відбувся надзвичайний майстер-клас від гуру гри на саксофоні Юрія Василевича.

Юрій Володимирович Василевич – відомий український музикант, соліст оркестру Національної опери України ім. Т. Шевченка, заслужений артист України, доцент Національної музичної академії України імені П. Чайковського, кларнетист, саксофоніст, педагог. Лауреат Міжнародного фестивалю «Сурми» (Рівне, 1987, 1988), Республіканського (Київ, 1987), Всесоюзного (Львів, 1989) конкурсів виконавців на духових інструментах. Засновник і керівник єдиного в Україні Київського квартету саксофоністів (з 1985).

Із квартетом брав участь у джаз-фестивалі «Кришталевий Лев – 89» (Львів, 1-ша премія), представляв Україну на Всесвітніх конгресах саксофоністів в Анже (Франція, 1990) і Пезаро (Італія, 1992), гастролював у Франції, Угорщині, Італії, Бельгії, Росії, Греції, Канаді, США, Польщі. У 2000 – 2003 працював у філармонії м. Рефімно (о. Кріт, Греція). У своїх концертних виступах – сольних та у складі квартету саксофоністів, у камерних ансамблях – пропагує творчість сучасних композиторів, насамперед українських. Із 2003-го у складі квартету саксофоністів включений до штату Національної філармонії України. Співорганізатор міжнародного конкурсу саксофоністів.

Свій майстер-клас Юрій Володимирович побудував як живе спілкування: він розповідав про історію саксофону, особливості його технічно-музикальних можливостей і репертуарної палітри. Учасниками спілкування з аудиторією були учні майстра – учні Київської середньої спеціальної школи ім. М. Лисенка, студенти НМАУ ім. П. Чайковського і, звісно ж, Факультету музичного мистецтва КНУКіМ. Звучала різноманітна музика саксофону: класична, сучасна експериментальна, джазова. На завершення мастерингу музикант висловив думку активізувати спільні творчі зустрічі мистецьких навчальних закладів: «Ми дуже задоволені можливістю грати в університеті культури. Впевнений, що наступним кроком буде майстер-клас саксофоністів КНУКіМ в консерваторії».