Вивчаємо Конвенцію ЮНЕСКО

Нещодавно в рамках навчальної практики студенти факультету музичного мистецтва відвідали другий і третій тренінги із тематичного циклу «Розмаїття нематеріальної культурної спадщини як ресурс економічного розвитку України», організаторами якого виступили викладачі кафедри народної художньої творчості та фольклору КНУКіМ.

Коучем першого тренінгу на тему «Роль нематеріальної культурної спадщини для розвитку суспільства» був заступник голови Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України Ілля Борисович Фетисов – єдиний в Україні і азіатських країнах СНД сертифікований фасілітатор (тренер) ЮНЕСКО з питань Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини. Матеріал про цей тренінг був розміщений на сайті КНУкіМ і сайті факультету музичного мистецтва КНУКіМ, а також висвітлювався в соціальних мережах.

Цікавий тренінг став першим у низці запланованих для студентів ФММ КНУКіМ. Під час навчальної практики відбулися ще навчальні семінари – тренінги на теми:  4-го лютого 2016 року - «Міжнародне співробітництво: підготовка номінацій в Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства» і 11-го лютого 2016 року - «Підготовка номінацій до Національного списку нематеріальної культурної спадщини».

Ілля Борисович нагадав студентам про зміст Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, прийнятої ЮНЕСКО у 2003 році, підкреслив важливість популяризації фольклорно-етнографічної спадщини українського народу світом засобами підготовки номінацій від України в Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства, а також про особливості підготовки номінацій до Національного списку нематеріальної культурної спадщини і принципи організації польової дослідницької роботи і оформлення її результатів.

Знання, отримані під час тренінгів, є неоціненними для студентів – фольклористів – майбутніх трансляторів народної музичної традиції України, дослідників і популяризаторів музично-фольклористичної спадщини українського народу.