Фольклористи звітують

В рамках навчальної практики в лабораторії музичного фольклору КНУКіМ відбувся цікавий захід, організований студентами - фольклористами другого курсу напрямів «музичне мистецтво» і «народна художня творчість» - звіт із зимових фольклорних експедицій: наприкінці третього семестру навчання студенти отримали завдання під час канікул здійснити записи фольклорно-етнографічних зимових матеріалів (колядок, щедрівок, зимових обрядів).

Фольклорна експедиція – важлива складова навчального процесу для майбутніх професіоналів – фольклористів: записані під час польових досліджень автентичні пісні розшифровуються студентами, розучуються на репетиціях базових фольклорних колективів і використовуються під час підготовки програм державної атестації. До того ж під час здійснення збирацьких сеансів студенти навчаються правилам комунікації із автентичними виконавцями, методикам аудіо- і відеозапису експедиційного матеріалу, правилам складання запитальників тощо.

Окрім усього сказаного фольклорна експедиція – це романтика мандрувань безмежними просторами нашої України. Тому звіт фольклористів – другокурсників не обійшовся без показу фотосвітлин і відеозаписів із неповторними українськими краєвидами. Приємно, що до експедиційних мандрів студенти підходять професійно, тому їх звітні виступи були змістовними й насиченими справжніми музичними знахідками: записами календарних, ліричних, жартівливих пісень, а також танців і інструментальної музики.

Звіт в лабораторії музичного фольклору був цікавим і фаховим: думаємо, для студентів – другокурсників він став однією із сходинок на шляху професійного вдосконалення фольклористів – дослідників.