Музиканти КНУКіМ організували Всеукраїнську конференцію до 25-річчя незалежності України

22-23 лютого 2016 року В КНУКіМ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Народна художня творчість у соціокультурному просторі України: історія і сьогодення (до 25-ої річниці Незалежності України)», організатором якої виступила кафедра народної художньої творчості і фольклору і лабораторія музичного фольклору факультету музичного мистецтва КНУКіМ.

В рамках конференції відбулося кілька цікавих заходів. На пленарному засіданні, модератором якого була завідувач кафедри народної художньої творчості та фольклору кандидат історичних наук, доцент Валентина Сінельнікова, обговорювалися актуальні питання теорії та практики побутування народної художньої творчості у соціокультурному просторі України, проводився аналіз історії і сучасного стану збереження народної традиції в художній творчості України, було окреслено коло актуальних питань з теорії і методики мистецької освіти і її сучасних інновацій.

Окрім викладачів, аспірантів, магістрантів і студентів КНУКіМ заявки на участь в конференції подали представники Рівненського державного гуманітарного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Українського центру культурних досліджень при Міністерстві культури України, Київського обласного центру народної творчості і культосвітньої роботи, а також Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія КНУКіМ» та інших освітянських і мистецьких установ м. Києві і України.

Гості конференції  із увагою слухали цікаві доповіді пленарного засідання: виступали доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри філософії КНУКіМ Катерина Кириленко; кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Рильського Валентина Кузик; Народний артист України, професор кафедри бандури і кобзарського мистецтва КНУКіМ, Голова Національної спілки кобзарів України Володимир Єсипок; директор Київського обласного центру народної творчості і культосвітньої роботи Тіна Гресько та інші фахівці.

Першій день роботи конференції продовжився двома надзвичайно цікавими майстер-класами для керівників аматорських і самодіяльних колективів Київщини: секретами своєї майстерності із гостями ділилися заслужений працівник культури України, професор Іван Сінельніков і заслужена артистка України, завідувач кафедри академічного хорового мистецтва професор Наталія Кречко. А завершилася робота конференції у цей день великим концертом для гостей за участі лауреатів міжнародних конкурсів: фольклорного ансамблю «Кралиця» (керівник – заслужений працівник культури України Іван Сінельніков), академічного хору «ANIMA» під керівництвом Наталії Кречко і українського народного хору імені Станіслава Павлюченка (художній керівник і головний диригент – кандидат мистецтвознавства професор Олена Скопцова).

Другий день роботи Всеукраїнського наукового форуму розпочався секційними засіданнями, на яких було заслухано понад 20 цікавих доповідей, зокрема відбулася презентація нового проекту лабораторії музичного фольклору КНУКіМ – мапи «Експедиційні мандри викладачів кафедри народної художньої творчості та фольклору», реалізація якого здійснювалася за участі студентів – фольклористів другого курсу ФММ КНУКіМ під керівництвом професора кафедри, заслуженої артистки України Раїси Гусак.

На завершення конференції відбулося відкриття на факультеті музичного мистецтва КНУКіМ Музичної Вітальні імені Народного артиста України, Героя України, композитора і поета Олександра Білаша. Родина Майстра, його донька – Заслужений журналіст України Олеся Білаш, –  подарували факультету особисті речі композитора, його світлини, партитури, прижиттєві нотні видання, книги, які тримав у своїх руках Майстер, і головне – рояль Олександра Білаша, який після смерті Білаша 13 років «мовчав». А під час відкриття вітальні – заспівав під майстерними руками концертмейстера Андрія Бондаренка, що акомпанував викладачеві кафедри академічного хорового мистецтва Жанні Закрасняній і студентам кафедри – Лілії Гуменюк і квартету «Almacasso» (керівник Оксана Дондик). Звучали неповторні білашеві «Впали роси на покоси», «Журавка», «Білі лебеді». Яскравим завершенням святкової імпрези став виступ українського народного хору імені Станіслава Павлюченка під керівництвом Олени Скопцової: яскраво прозвучали «Бігли коні через степ», «Сину, качки летять» і пісня – реквієм «З далекого краю лелеки летіли» («Лелеченьки»).

Всеукраїнська науково-практична конференція «Народна художня творчість у соціокультурному просторі України: історія і сьогодення (до 25-ої річниці Незалежності України)» завершила свою роботу. Сподіваємося, позитивні враження і відгуки про активну роботу під час нашої конференції поширюються Україною. До нових наукових зустрічей в КНУКіМ!