Мистецькі фестивалі

У  березні 2016 року в столиці і області відбулися одразу два масштабні мистецькі фестивалі – конкурси, в журі яких були запрошені викладачі факультету музичного мистецтва КНУКіМ.

В Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся І-й відкритий Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль-конкурс народної музики «Золоте зерно». У фестивалі взяли участь 33 колективи та солісти з Полтавської та Київської областей, м. Одеси й усіх районів столиці. Юні музиканти та співаки представили на розгляд журі твори української народної й авторської музики.

До складу журі ввійшли відомі музиканти та співаки. Наш університет гідно представляли професор кафедри народної художньої творчості та фольклору, заслужений працівник культури України, художній керівник фольклорного ансамблю «Кралиця» КНУКіМ Сінельніков Іван Григорович; а також кандидат мистецтвознавства, лауреат літературно-мистецької премії ім. Дмитра Луценка, солістка Національної філармонії України, доцент КНУКіМ Школьна Тетяна Степанівна.

Журі ретельно і плідно працювало продовж двох конкурсних днів: адже кожний учасник конкурсу хотів продемонструвати найкращі свої вокальні і інструментальні таланти; одностайно були визначені найкращі виконавці, які стали лауреатами фестивалю-конкурсу. Щиро та доброзичливо члени журі висловили свої рекомендації юним виконавцям, побажали всім успіху та високих творчих здобутків. Особливо яскравими були концерт-відкриття, на якому виступили найвідоміші музиканти, співаки та колективи Національної філармонії України, та гала-концерт з церемонією нагородження лауреатів.

VІІ-й Всеукраїнський фольклорно-етнографічний фестиваль імені Василя Верховинця, що відбувся в Гостомелі (Київська область) також зібрав безліч народних творчих колективів, журі на чолі із Іваном Григоровичем Сінельніковим також плідно працювало протягом двох днів: прослуховували творчі програми дитячих і дорослих фольклорних ансамблів і хореографічних колективів, хорів, солістів – вокалістів, інструменталістів. В роботі журі конкурсу активну участь також взяв народний артист України, доцент кафедри джазу та естрадного співу, керівник ВІА «Кобза» Євген Володимирович Коваленко.

«Метою нашої роботи в журі конкурсів такого типу», - розповів нам Іван Григорович Сінельніков, - «є підтримка народного аматорського і самодіяльного мистецтва, виявлення і збереження кращих зразків фольклорно-етнографічного мистецтва, активізація пошукової роботи студентських і викладацьких фольклорних експедицій і підтримка самобутніх носіїв фольклорної спадщини українського народу. Інколи на таких конкурсах знаходимо також і майбутніх абітурієнтів КНУКіМ! Приємно, що серед учасників конкурсу багато дітей і молоді, отже – наша пісня, народна музика, культура не зникне, якщо є ті, хто продовжує цю традицію!»