«…МЕЛОДІЯ І СЛОВО ВОЄДИНО…»

30 березня у Національному музеї літератури України відбувся літературно-мистецький вечір «Злились в мені мелодія і слово воєдино…», присвячений 85-річчю Олександра Білаша. Запрошені: донька композитора Олеся Білаш, поет Дмитро Павличко, артисти Анатолій Паламаренко, Олександр Василенко, Руслана Шишкіна, Ірина Шестеренко, чоловічий хор «Чумаки» та інші  ділилися з аудиторією спогадами про Олександра Івановича Білаша, спивали його пісні, читали поетичні рядки Майстра.

В рамках відкритої мистецької кураторської години цю літературно-мистецьку імпрезу відвідали студенти – першокурсники факультету музичного мистецтва (напряму підготовки «народна художня творчість») і студенти – фольклористи різних курсів денної і заочної форми навчання. Ініціатором і організатором участі музикантів – початківців ФММ КНУКіМ у мистецькому заході в Національному музеї літератури (на прохання працівників музею) стала куратор – кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри народної художньої творчості та фольклору Валентина Володимирівна Сінельнікова.

Впевнені, що участь в такого роду заходах збагачує студентів новими емоціями, дає можливість поспілкуватися із високим мистецтвом, неперевершеними майстрами музики, пісні, художнього слова. Наприкінці вечора працівники музею подякували кнукімівцям за активну підтримку ініціативи співпраці із боку музейних працівників і висловили бажання про продовження і урізноманітнення мистецького спілкування із музикантами КНУКіМ.

Нагадаємо,що зовсім нещодавно на факультеті музичного мистецтва відбулося урочисте відкриття «Музичної вітальні Олександра Білаша»: в рамках святкування 85-річчя Олександра Івановича Білаша родина Майстра передала в дарунок КНУКіМ рояль композитора, його партитури, фотографії, афіші, книги. В планах – проведення творчих заходів у вітальні: майстер-класів, звітних концертів, зустрічей із видатними українськими митцями.