Джаз − незмінна класика XXI століття

У рамках «Днів науки КНУКіМ ФММ − 2016» у Київському національному університеті культури і мистецтв відбувся майстер-клас на тему «Український фольк-джаз», за участю видатних джазових музикантів та вокалістів України.

Український джаз − незмінна класика XXI століття. Він є могутнім паролем, за допомогою якого можна легко проникнути у середовище, де головні цінності – щирість, свобода і безпосередність, тобто якості, яких нам надзвичайно бракує в повсякденному житті. Музика, що створюється не за шаблонами чи «заїзженій схемі». У світі джазу панує стихія імпровізація.

Ініціаторами мистецької події стали – доцент КНУКіМ, український бас-гітарист, композитор автор циклу «JAZZ-коло» Ігор Закус та Факультет музичного мистецтва КНУКіМ .

На майстер-класі були присутні: Тетяна Пістунова – доцент КНУКіМ, заступник декана Факультету музичного мистецтва; Валентина Сінельнікова – етнолог, кандидат історичних наук, доцент КНУКіМ; Ігор Закус – доцент кафедри інструментальної музики по класу бас-гітарі, композиції, аранжуванню; Іванна Чернівська – учасниця шостого сезону вокального шоу «Голос країни» (команда Святослава Вакарчука), Юлія Юріна – учасниця шостого сезону вокального шоу «Голос країни» (команда Івана Дорна).

Навчання на кафедрі джазу та естрадного співу тісно пов’язане з практичною діяльністю. Студенти кафедри є постійними учасниками різноманітних концертів, фестивалів, мистецьких заходів як в Україні так і за кордоном.

Під час майстер-класу джазові музиканти, вокалісти фольклорного ансамблю Київського національного університету культури і мистецтв «Кралиця» разом з Ігорем Закусем ділилися власним баченням розвитку народної музичної традиції, презентувавши кілька композицій в яких вдало поєднали класичну музику, джаз з народним фольклором, а також виконали драйвові та захопливі мелодії на бас-гітарах, електрогітарах, саксофонах та ударній установці.

Майстер-клас «Український фольк-джаз» поступово перетворився в грандіозний концерт, який приємно дивував своєю багатогранністю та масштабом. Усі присутні вкотре переконатись, що Київський національний університет культури і мистецтв виховує талановитих студентів, які активно зберігають фольклор, розвивають класичне та сучасне музичне мистецтво України.