Факультет музичного мистецтва

      ​​

Наукові розвідки на ФММ – 2016

Одразу два наукові заходи у формі круглого столу відбулися 27-го квітня на факультеті музичного мистецтва в рамках «Днів науки КНУКіМ – 2016». Наукові заходи – важлива складова комплексного, системного підходу до креативної форми навчання та інтенсивного наукового пошуку, - впевнені музиканти КНУКіМ. Тому байдужих до «Днів науки» не було.

В творчій лабораторії кафедри академічного хорового мистецтва ФММ КНУКіМ (аудиторія №15, вул. Чигоріна, 20) відбулась стаціонарна конференція – круглий стіл на тему: «Теорія, методика та практика як органічна цілісність навчального процесу підготовки диригентів та вокалістів на сучасному етапі розвитку вокально-хорового мистецтва». Студенти та професорсько-викладацький склад кафедри активно долучились до обговорення тем, які виносились на конференцію. Зокрема, піднімалися питання «Взаємодії різностильових тенденцій у творчості Артемія Веделя» (І.В. Тилик, кандидат мистецтвознавства, доцент); «Формування виконавських навичок у студентів диригентсько-хорового та вокально-хорового професійного виконавства» (Н.М. Кречко, зав. кафедри, професор, заслужена артистка України).

Актуальні питання професійної підготовки вокалістів у ВНЗ розглядала кандидат педагогічних наук, доцент О.В. Кулдиркаєва, а актуальні аспекти розвитку сучасного українського камерного хорового виконавства – заслужена артистка України, доцент О.І. Дондик. Терещенко-Кайдан Л.В., кандидат мистецтвознавства, професор НАКККіМ провела паралелі між монодійним співом Греції і України, кандидат мистецтвознавства, доцент О.М. Лігус розповіла про особливості романтичної стилістики у романсах М. Лисенка на вірші Г. Гейне. Секрети вокальної техніки «бельканто» аналізувала старший викладач Ж.М. Закрасняна, а методику використання творчих завдань в процесі навчання диригування розкрила кандидат педагогічних наук, професор Н.І. Нарожна.

Активну участь у роботі стаціонарної конференції – круглого столу взяли студенти 4-го і 5-го курсів кафедри академічного хорового мистецтва: Влад Сидоров, Катерина Столяревська, Софія Трусенко, Аліна Сердека, Марія Богдан, Олена Федченко, Людмила Романська, Ірина Суфлітіна і Тетяна Семак.

Другий круглий стіл був організований секцією духових і ударних інструментів кафедри джазу та естрадного співу (завідувач секцією – доцент В.І. Романовський). Наукове засідання на тему: «Українська інструментальна музика ХХІ ст.: концепції освіти і мистецька полісемія» відбулося в творчий лабораторії ФММ імені Олександра Білаша (аудиторія №31, вул. Чигоріна, 20) і дало можливість розкритися науковим талантам молодих музикантів – духовиків.

Зокрема, перед своїми товаришами із науковими повідомленнями виступили: студенти ІІ-го курсу Володимир Ковбас («Історія розвитку групи саксофонів та їх застосування в духових та естрадних оркестрах), Станіслав Маслов («Ударні інструменти в оркестрах Європи та в Україні») і Роман Белиця («Труба в епоху бароко»). Студентки – другокурсниці Клаудія Колосовська і Олександра Виноградова розповіли про виконавство на кларнеті в період незалежності України і історичний розвиток родини флейт. Першокурсник Едуард Висоцький розкрив особливості розігрування на дерев’яних духових інструментах, його тему розвинув керівник секції – доцент В.І. Романовський, а висновки роботи секції підвів кандидат мистецтвознавства, професор Г.П. Марценюк доповіддю «Витоки і розвиток українського тромбонового мистецтва в контексті міжнаціональних творчих зв’язків». Цікаво. Що усі вситупи супроводжувалися відео презентаціями, що надало науковому заходу надзвичайно активного характеру перебігу.

Цікаво, пізнавально й творчо пройшли наукові заходи на ФММ. Наука і практика йдуть поруч. Тож чекаємо тепер на втілення наукових і методичних розвідок у практичній музично-концертній діяльності студентів – музикантів КНУКіМ.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​