Карпатський простір

У Івано-Франківську стартував фестиваль міжнародного масштабу "Карпатський простір". У період святкування Дня міста на франківців чекала повна чаша культурно-мистецьких подій. У п'ятницю, 6 травня, урочисто відкрили міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону "Карпатський простір".

"Це злам всієї філософії нашого буття! Ми повинні використовувати творчі ресурси, показувати приклад іншим регіонам, відкривати свою культуру для всього світу. Цей день є подією міжнародного масштабу", - говорить народний депутат Анатолій Матвієнко, ініціатор проведення фестивалю "Карпатський простір".

«Нас єднають Карпати - неповторні, красиві, величні. Ми хочемо знищити ту завісу, яка відділяє нас від Європи, ми хочемо повернутись з Азії додому»,- зазначає голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.
«Даний формат мистецтва - це місток до європейської інтеграції. Сьогодні ми вдало показуємо, що Івано-Франківськ – це одна велика сім`я», - говорить голова облдержадміністрації Олег Гончарук.

«За культурним обміном буде і економічна і політична співпраця. Це шанс заявити, що Івано-Франківськ – це туристичне, мистецьке та красиве місто», - каже мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Також до свого рідного міста завітав Євген Нищук, міністр культури України. За його словами, «Карпатський простір» має стати брендом на якому будуть реалізовуватись інновації, що висвітлять наш край у Європі, адже країнами – учасницями фестивалю стали Україна, Австрія, Угорщина, Польща, Румунія, Чехія, Словаччина, Молдова, Азербайджан, Грузія, Естонія.

Фестиваль проводився за участю симфонічного оркестру обласної філармонії. Від України диригентом-постановником фестивалю був старший викладач кафедри бандури та кобзарського мистецтва КНУКіМ маестро Володимир Врублевський. Вітаємо п. Володимира із здійсненням постановки імпрези високого міжнародного рівня!