«Слов’янська мелогеографія-6»

Нещодвано викладачі Скаженик М.В., Коробов О.Ю. та студенти 4-го курсу кафедри народної художньої творчості і фольклору факультету музичного мистецтва КНУКіМ взяли участь в роботі Міжнародної наукової конференції циклу «Слов’янська мелогеографія-6», яка цього року була присвячена темі «Мелотипологія та мелогеографія зимових жанрів на теренах слов’яно-балтського ранньотрадиційного меломасиву» і проходила на базі Проблемної науково-дослідної лабораторії по вивченню народної музичної творчості НМАУ імені П.І. Чайковського. В конференції взяли участь етномузикологи з Польщі (Варшава), Литви (Вільнюс, Клайпеда) та провідних науково-дослідницьких установ України (Київ, Львів, Рівне, Ужгород, Дніпропетровськ).

Кандидат мистецтвознавства, доцент Маргарита Скаженик представила зимові наспіви Середнього Полісся в контексті їх типології та територіального поширення. Темою наукової розвідки Ольги Вакуліч були зимові традиції північно-східної Млинівщини (Західна Волинь), а Марії Ковалик – наспіви купальсько-петрівського циклу південної Київщини. Це місцевості, до яких О. Вакуліч та М. Ковалик здійснили експедиційні виїзди під час навчання та провели аналітичне дослідження під керівництвом Маргарити Вікторівни Скаженик.

Головним завданням старшого викладача кафедри народної художньої творчості та фольклору ФММ КНУКіМ Олега Коробова була організація та проведення дискусії на тему: «Проблеми систематизації та уніфікації даних у цифрових архівах», під час якої дослідники обмінювалися досвідом організації електронних архівів народної музики та проблемами їх збереження. Також під час відеопрезентації по зимовій традиційній обрядовості О. Коробов представив матеріали до хрестоматії зимового музичного фольклору, укладання якої обговорювалося під час круглого столу в рамках конференції. Ця відеопідбірка з власних експедиційних записів вже не перший рік активно використовується під час викладання курсів «Музичний фольклор», «Стильові особливості українського народного мелосу» в КНУКіМ. Окремою презентацією став перегляд робочої версії фільму О. Коробова про автентичний волинський чоловічий спів, базований на матеріалах експедицій на Волинь науковців з Київської, Львівської лабораторій етномузикології, Клайпедського університету. У фільмі представлено як автентичних виконавців, так і роботу фольклористів в терені.

Наші викладачі та студенти також взяли участь в майстер-класі професора Литовської академії музики та театру Рітіса Амбразявічуса на тему: «Застосування акустичних вимірювань в етномузикології», на якому розглядалися прикладні можливості сучасних комп’ютерних програм для аналізу народномузичних творів.

Зауважимо, що участь фольклористів КНУКіМ вже є традиційною у наукових заходах міжнародного рівня, що свідчить про фаховість і досвідченість науковців з фольклористики нашого вишу.