Ніч у музеї: Українські вечорниці

У Міжнародний день музеїв фестивальне подвір’я Боярського краєзнавчого музею, що на Київщині, радо зустрічало гостей. Творчий і святковий настрій створювали актори Українського драматичного театру «КОРиФЕЇ», народні майстри, художники, відомі люди Боярського краю. Неперевершеним хедлайнером свята став фольклорний ансамбль «КРАЛИЦЯ» кафедри народної художньої творчості та фольклору ФММ КНУКіМ пі керівництвом заслуженого працівника культури України професора Івана Сінельнікова.

Двері музею були щиро відкритими для усіх гостей, які, переступивши поріг музейного подвір’я, поринали у світ сакрального та вічного мистецтва. А головне те, що вони були не просто глядачами, а безпосередніми учасниками великого дійства українських вечорниць.

Проект «малого фестивалю народного мистецтва» «Українські вечорниці: НІЧ В МУЗЕЇ» (як його визначили організатори) був присвячений пам'яті та творчості художника Миколи Пимоненка. Танці, ігри та забави відбувалися просто неба в оточенні найвідоміших творів знаного не тільки в Україні боярчаніна. Виступи кнукімівських фольклористів супроводжувалися щирою енергетикою, неоціненна любов до етнічного мистецтва панувала на музейному просторі. Краличани водили разом із гостями свята весняні хороводи, долучали глядачів до народних танців і співів, дарували боярчанам етнічну українську музику.

Незвичний формат свята і живе спілкування із глядачами, можливість їх глибокого занурення у традицію, неординарний творчий підхід до сценічного відтворення стародавньої традиційної культури в умовах «просто неба», можливість імпровізувати і творчо розвиватися, - ось переваги таких мистецьких імпрез. Участь «Кралиці» у святі «Українські вечорниці: Ніч в музеї» у м. Боярка стала однією із нових форм співпраці із мистецькими установами Київщини.