ХОРОВА АСАМБЛЕЯ «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

В рамках мистецького проекту «Хорова асамблея» в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського і Михайла Старицького V-та Асамблея української хорової музики «Козацькому роду нема переводу».

Асамблею хорової української музики було започатковано музеєм спільно із Міжнародним благодійним фондом ім. К. Стеценка та Українським фондом духовної музики у 2012 р. на відзначення ювілеїв видатних музичних діячів України: 170 років від дня народження Миколи Лисенка та 130 років із дня народження Кирила Стеценка. Захід проводиться щорічно, знайомлячи громадськість з історією української хорової музики та її шедеврами, вітчизняною виконавською школою і творчим доробком видатних українських композиторів в жанрі хорової музики.

Сучасники називали цей куточок Києва (квартал між вулицями Саксаганського та Жилянською, де знаходяться будинки видатних діячів української культури, що тепер є єдиним музейним комплексом) «Українським Парнасом». Отже хоровий спів, що звучав на мальовничому подвір’ї Музею, підносився над київськими каштанами і летів аж до неба, мандруючи поміж хмарами…

Кілька хорових колективів Київщини взяли участь у хоровій асамблеї. КНУКіМівські творчі колективи також не залишилися осторонь мистецької події. Активну участь в асамблеї взяли капела бандуристів кафедри бандури і кобзарського мистецтва ФММ КНУКіМ (художній керівник і головний диригент – заслужений артист України професор Андрій Іваниш). Під чуткими руками головного хормейстера колективу – заслуженого діяча мистецтв України професора Володимира Курача капеляни заспівали кілька творів М. Лисенка, українські народні пісні, твори сучасних українських композиторів. Академічний хор «ANIMA» кафедри академічного хорового мистецтва КНУКіМ під керівництвом заслуженої артистки України професор Наталії Кречко також став учасником асамблеї, подарувавши глядачам просто неба неперевершений хоровий спів і емоції. Свій виступ просто неба подарував усім також випускник ФММ КНУКіМ, нині – соліст Національної академічної капели бандуристів України ім. П. Майбороди Максим Воловоденко.

Глядачі аплодували й підтримували хорові колективи своїми щирими емоціями. Хорова асамблея просто неба – ще один із мистецьких столичних заходів, де взяли участь кнукімівські хори, які вкотре підтвердили рівень своєї майстерності!