Перемога в Яссах

В Румунському місті Ясси відбувся 4-ий міжнародний конкурс-фестиваль хорових колективів ім. Г. Музическу. Конкурс відбувався серед колективів в різних номінаціях: самодіяльні хорові колективи; церковні хорові колективи; дитячі хорові колективи; учбові колективи музичних коледжів та училищ; хорові колективи профільних музичних університетів та академій.

Академічний хор КНУКіМ «ANIMA» під керівництвом заслуженої артистки України, професора, завідувача кафедри академічного хорового мистецтва Наталії Кречко брав участь саме у останній престижній категорії. Треба відмітити, що румунська сторона збирає заявки хорових колективів для участі і запрошує певні відібрані колективи, які приймає повністю за свій рахунок. Конкурсанти цієї категорії повинні були виконати 4 твори: обов’язковий твір Гаврили Музическу, національний духовний твір, обробку народної пісні та твір за власним вибором.

Приємно відмітити дуже вдалий виступ хору «ANIMA», який представляло вже нове покоління студентів, де переважали учасники – студенти молодших курсів. Для багатьох це був перший виїзд за кордон, і майже для всіх учасників хору – перший міжнародний конкурс. Диплом лауреата 2-гої премії, якої удостоївся колектив, підтвердив високий професійний рівень колективу і його прекрасні мистецькі перспективи.

Журі конкурсу представляло музикантів та хорових диригентів з різних країн і налічувало 10 чоловік. Публіка і на самому конкурсі, і на вечірньому концерті, що проходив на літньому концертному майданчику у дворі старовинного замку, дуже тепло та захоплено приймала виступ колективу. Хор «ANIMA» виходив зі сцени під вигуки «Браво!» та бурхливі оплески.

Учасники хору з великою вдячністю будуть згадувати організаторів ще і за можливість побачити архітектурні та історичні пам’ятки міста Яссм і околиць. Це місто – давній культурний та історичний центр регіону, що має оперний театр, ряд концертних залів, великий красивий замок, що став культурним центром міста. Хору також довелося заспівати в кафедральному соборі міста, в якому зберігаються мощі Святої Параскеви – покровительниці Румунії.