Міжнародний музичний діалог

Нещодавно  в Афінах (Греція) відбулася подія: група науковців із столиці України міста Києва зустрілася з грецькими колегами за круглим столом, в рамках міжнародного науково-практичного проекту «Діалог культур: Україна – Греція».

Автором та керівником проекту й модератором зустрічі з українського боку була кандидат мистецтвознавства, професор кафедри академічного хорового мистецтва КНУКіМ Лілія Терещенко-Кайдан, з грецької сторони – завідуючий міжнародним відділом університету імені Кападістрії (м. Афіни) Константініс Бураселіс.

Від ВНЗ Києва свою діяльність та науково-дослідний потенціал представляв Київський національний університет культури і мистецтв. Наш університет презентували: завідувач кафедри академічного хорового мистецтва заслужена артистка України професор Наталія Кречко,  заступник декана ФММ кандидат мистецтвознавства доцент Вероніка Дорофєєва, як перекладач працював старший викладач кафедри академічного хорового мистецтва Назар Якобенчук. Відбувся обмін науково-методичною літературою: цікаві видання наукової бібліотеки КНУКіМ поповнили бібліотеку Афінського університету. Під час круглого столу українські і грецькі музиканти обговорили питання європейської мистецької освіти і домовилися про налагодження співпраці в сфері освіти і мистецтва.

Окремо хотілося б наголосити на присутності у Греції чарівного академічного хору «Anima» КНУКіМ під орудою Наталії Кречко, який продемонстрував надзвичайно високий як мистецький, так і естетичний рівень. Концерти цього колективу звучали по всьому Пелопоннесу та північній Греції.

21 вересня 2016 року в Національній історичній бібліотеці України відбудеться презентація книги Л. Терещенко-Кайдан «Діалог культур: Україна – Греція»: міжнародний науково-практичний проект (історія та практики)», де в числі іншого висвітлюється потужна діяльність КНУКіМ на українсько-грецькому ґрунті.