«Осінь весільна» у Пирогові

У Національному музеї народної архітектури та побуту України 18 вересня відбулося традиційне свято «Осінь весільна». Мелодійністю українських народних пісень і неповторністю обрядової весільної культури нашого народу разом  із своїми кураторами – викладачами – фольклористами Валентиною Сінельніковою, Маргаритою Скаженик і Олегом Коробовим насолоджувалися студенти першого і старших курсів факультету музичного мистецтва КНУКіМ.

Осінь дивує нас останніми теплими днями, тож сидіти в гуртожитку, та ще й коли сонце закликає тебе насолодитися свіжім повітрям, неможливо! Отож студенти – фольклористи і нефольклористи (диригенти, бандуристи, інструменталісти) рушили із кураторами на весільний уікенд у Пирогово. Фольклористи – пошукати і записати носіїв автентичної пісенної традиції, усі інші – доторкнутися до невмирущої спадщини народної української музики, танцю, обряду!

На святі фольклорні колективи з Черкащини, Київщини, Вінниччини, Чернігівщини, Рівненщини, Хмельниччини демонстрували різноманітні весільні обряди. Це все відбувалося в локації експозиції «Середня Наддніпрянщина», де знаходилась імпровізована «хата молодої», а біля Михайлівської церкви фольклорні гурти «Любарчанка» з Київщини і «Бовсунівські бабусі» із Житомирщини, та інші гурти показували  весільні обрядодії, що відбувалися в «хати молодого».

На експозиції «Середня Наддніпрянщина» також було організовано виставку-продаж весільного печива (короваї, шишки, верчі, пташки, голуби).

Також відвідувачі могли придбати весільну атрибутику, виготовлену народними майстрами (весільні рушники, віночки, ікони, прикраси, народний одяг). Окрім того, усі охочі мали змогу навчитися виготовляти весільну витинанку, ляльку-мотанку, розписувати весільних птахів та плести вінок.

Цілий день на повітрі в оточенні народних співів, танків, обрядів, у спілкуванні із народними співаками і співачками додав позитивних емоцій на багато днів наперед. Студенти – музиканти КНУКіМ раді можливості поспілкуватися із народною традицією, а першокурсники чекають наступних екскурсій із куратором із циклу «Пізнаємо Київ»!